Росія та Китай засудили західні санкції і закликали "не втручатися у внутрішні справи" держав

Росія та Китай засудили західні санкції і закликали "не втручатися у внутрішні справи" держав

Фото: Associated Press

Очільники МЗС Росії і Китаю виступили зі спільною заявою у відповідь на санкції Заходу.

Росія та Китай спільно засудили західні санкції і критику через порушення прав людини. З такою заявою країни виступили наступного дня після санкцій, введених ЄС, Великою Британією, США та Канадою проти високопоставлених чиновників Китаю за порушення прав етнічних уйгурів. 

Про це пишуть BBC та "Радіо Свобода". 

Спільну заяву зробили міністр закордонних справ Китаю Ван Ї та очільник МЗС РФ Сергій Лавров під час візиту другого до Ґуйліня на півдні Китаю. 

Міністри обох країн відкинули зовнішню критику своїх авторитарних систем і у спільній заяві наголосили, що "єдиного стандарту демократичної моделі не існує", а тому потрібно "поважати законні права суверенних держав самостійно визначити свій шлях розвитку". "Втручання у внутрішні справи суверенних держав під приводом "просування демократії "неприпустимо", - йдеться в заяві.

Ван Ї різко розкритикував скоординовані санкції проти Пекіну з боку ЄС, Великої Британії, США та Канади через порушення прав людини проти мусульман-уйгурів у китайській провінції Сіньцзян.

"Країни повинні об'єднатись, щоб протистояти всім формам односторонніх санкцій, - сказав Ван. - Міжнародні спільноти не прийматимуть ці заходи".

Лавров сказав, що Росія і Китай розглядають США як державу, що прагне покластися на військові союзи холодної війни, щоб підірвати "міжнародно-правову архітектуру".

Нагадаємо, щонайменше мільйон представників уйгурів та інших мусульманських меншин ув'язнені у таборах китайської провінції Сіньцзян, де з'явилися звинувачення у тортурах, примусовій праці та сексуальному насильстві.

Китай заперечує звинувачення Заходу, заявляючи, що табори є об'єктами "перевиховання", що використовуються для боротьби з тероризмом. Китай відповів власними санкціями проти європейських чиновників у понеділок.

Новини світу: США запровадили санкції проти російських чиновників, причетних до отруєння Навального

Новини світу: США запровадили санкції проти російських чиновників, причетних до отруєння Навального

Повʼязані теми:

Наступна публікація