Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія відмовилася від переговорів про обмін заручниками між Україною та "ЛДНР" — Геращенко

Сторона ОРДО взагалі проігнорувала заклик України провести термінові онлайн-переговори.

Російська сторона відмовилася від участі в скайп-конференція щодо повернення Україні 42 заручників, що перебувають у бойовиків на Сході.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

"Тільки-но отримала офіційного листа від представника ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Т. Фріша, що росіяни відмовилися від скайп-конференціі по заручниках, бо не згодні з таким форматом, через недостатню захищеність такого формату", — повідомила вона.

При цьому вона зазначила, що так зване "керівництво" "ДНР" взагалі проігнорувало заклик негайно провести переговори щодо обміну полоненими.

"ОРДО взагалі не удосужилися відповісти на заклик украінськоі сторони негайно обговорити тему заручників, ОРЛО в останню хвилину передали ОБСЄ, що готові до скайпу", — зазначила Геращенко, однак, нагадала, що учасниками трьохстороннього мінського формату є РФ, ОБСЄ та Україна, тож жодних інших прямих переговорів без РФ апріорі бути не може.

Відео Україна планує визволити з російського полону щонайменше 42 українці

Крім того, за словами Геращенко, Росія вигадала для відмови абсурдні причини, адже до цього жодних проблем зі зв'язком тощо в них не було.

"Кремль хоче дискредитувати мінський майданчик, бо саме робота мінських груп є важливою в оцінці світом реалізаціі угод, бо саме виконання мінських угод прив'язане до санкцій", — зазначила перший заступник голови ВРУ.

Геращенко також повідомила, що спільними зусиллями мінської групи, до якої входить і Віктор Медведчук, та СБУ вдалося встановити місцеперебування  українських заручників та добитися підтвердження від бойовиків щодо утримання ними 58 українців.

Так, 52 особи утримують в ОРДО, ще 6 — в ОРЛО. До вересня бойовики зізнавалися лише в утриманні 20 українців.

"Ми передали пропозицію передати 228 громадян, що іх розшукували і запитували ОРДЛО до новорічних свят, аби звільнити наших громадян. І ми й досі не отримали офіційної відповіді", — написала Геращенко.

Нагадаємо, сьогодні 15 грудня, мала відбутися скайп-конференція щодо поверненню Україні щонайменше 42 осіб, яких утримують бойовики на Сході. Напередодні перемовини було зірвано.

Залиште свій коментар

Вибір редакції