Росія відповість за агресію: США з Україною продовжать працювати над цим

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія відповість за агресію: США з Україною продовжать працювати над цим

Associated Press

Також Україна та Сполучені Штати продовжують виступати проти "Північного потоку – 2", який розглядають як загрозу для європейської енергетичної безпеки.

У 21-му столітті державам не може бути дозволено змінювати кордони силою. Росія порушила це базове правило стосовно України. Суверенні держави мають право ухвалювати свої власні рішення та обирати свої власні союзи.

Про це 1 вересня йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.

"Сполучені Штати – разом з Україною й будуть продовжувати працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною", - зазначається в документі

Агресія Росії, включно з війною на сході України та захопленням Криму, забрала понад 14 000 життів українців, дестабілізувала Європу та Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальний, заснований на правилах, порядок.

"Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН", - говориться в повідомленні.

Крім того, Сполучені Штати підтримують зусилля України у використанні Кримської платформи для зосередження міжнародної уваги та дій на гуманітарних і безпекових наслідках російської окупації Криму з метою мирного відновлення контролю України над цією територією відповідно до міжнародного права.

"Разом ми закликаємо Росію виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у зусиллях з врегулювання конфлікту задля завершення війни", - йдеться у заяві.

Також Україна та Сполучені Штати продовжують виступати проти "Північного потоку – 2", який розглядають як загрозу для європейської енергетичної безпеки. Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів та енергетичної дипломатії, у тому числі шляхом нещодавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки, з метою збереження транзитної ролі та забезпечення безпеки поставок України у цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї.

Уряди України та США підтримують зусилля зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 31 серпня, президент України Володимир Зеленський під час візиту в США обговорив з міністеркою енергетики Дженніфер Гренхольм ризики, які несе російський газопровід “Північний потік-2”. “Російський газ є найбруднішим у світі через значні викиди метану в процесі видобутку і транспортування, а також через корупцію, шантажу і маніпуляцій”, - заявив він. 
  • Раніше Німеччина і США уклали угоду стосовно “Північному потоку-2”.
Наступна публікація