Росія вже виробила імунітет до санкцій, тому їх треба посилювати — Олексій Резніков 

Росія вже виробила імунітет до санкцій, тому їх треба посилювати — Олексій Резніков 

Фото: Гордон

Україна не відмовиться від виконання Мінських домовленостей, але вони мають бути модернізовані.

На сьомому році війни Росія вже виробила імунітет до наявних санкцій, вони з ними спокійно живуть. Україна вдячна партнерам, які ввели і тримають санкції проти агресора. Але їх однозначно треба посилювати, щоб у Росії була чітка мотивація змінити поведінку. 

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час брифінгу для держав-членів ООН. 

"Якщо не посилити міжнародний тиск на державу-окупанта, це може призвести до експансії військової агресії далі до Європи. Якщо ж вжити адекватних заходів підтримки України, Європа отримає гарантію безпеки на сході континенту – від Балтики до Чорного моря", — вважає Олексій Резніков. 

За його словами, 1994 року Україна підписала Будапештський меморандум, яким позбувалась третього за своїм потенціалом ядерного арсеналу у світі. Країни-підписанти, зокрема й Росія, взяли на себе зобов’язання щодо поваги до суверенітету та територіальної цілісності України.

Віце прем’єр наголосив, що Україна не відмовиться від виконання Мінських домовленостей, але вони мають бути модернізовані.

"Зокрема, це стосується черговості виконання пунктів Комплексу заходів. Адже політичне врегулювання, а простою мовою вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, можливе виключно за наступних умов: після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань; відновлення контролю з боку уряду України україно-російського кордону, вибори мають відбуватись згідно законодавства України. Коли будуть забезпечено усі ці передумови — можливе політичне врегулювання", — наголосив Олексій Резніков. 

Нагадаємо, під час візиту на Донбас разом з послами G7 президент України Володими Зеленський наголосив, що в межах Нормандського формату на рівні політичних радників наразі триває обговорення ключових позицій, які дали б змогу скласти дорожню карту виконання Мінських домовленостей та припинення війни на Донбасі.

Новини тижня: Зеленський показав послам "Великої сімки", що насправді відбувається на лінії фронту

Новини тижня: Зеленський показав послам "Великої сімки", що насправді відбувається на лінії фронту

Повʼязані теми:

Наступна публікація