Росія як агресор хоче лише повної капітуляції та розколу України - МЗС

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія як агресор хоче лише повної капітуляції та розколу України - МЗС

МЗС України відповіло на заяви Лаврова

В українському МЗС порадили Росії розібратися зі своїми проблемами, перш ніж диктувати Україні свої умови.

"Повчальний та ультимативний тон" останніх заяв голови російського МЗС Сергія Лаврова свідчить про те, що Москві як справжньому агресорові зовсім не потрібно ніякого врегулювання в Україні.

Про це у неділю, 30 березня, заявило українське Міністерство закордонних справ.

"Під дулами своїх автоматів цей агресор вимагає тільки одного – повної капітуляції України, її розколу і знищення української державності", - йдеться у коментарі МЗС.

На ультимативні заяви російської сторони, в українському МЗС порадили Росії "звернути увагу на катастрофічний стан і повне безправ'я власних національних меншин, в тому числі української".

"Чому б Росії не наповнити федералізм, який, до речі, зафіксований в офіційній назві держави, реальним, а не лише декларативним змістом? Чому б не дати більше повноважень національним суб'єктам федерації, розвиток який придушується сьогодні так само суворо, як придушувався і в царські, і в радянські часи? Чому б не запровадити інші, крім російської, державні мови, в тому числі українську – мову мільйонів громадян Росії? Чому б не дозволити провести референдуми про ширшу автономію, а в разі необхідності, й про незалежність, в національних суб'єктах федерації?" - пропонує Київ Москві.

При цьому в МЗС кажуть, що розуміють: ці запитання – риторичні: "Навіть сама думка про них (референдуми, - ред.) у сьогоднішній Росії буде суворо придушена, а в разі спроби її реалізації – такі дії, як це було на Північному Кавказі, будуть втоплені у крові".

"На жаль, нічого не змінилося в Росії з тих часів, коли великий Тарас Шевченко писав про неї: "Од молдованина до фінна на всіх язиках все мовчить…". Не потрібно повчати інших. Почніть краще наводити порядок у власній державі. У вас же так багато проблем", – йдеться у коментарі-зверненні МЗС України з приводу вимог до офіційного Києва, з якими виступив голова МЗС Росії.

Як повідомлялося раніше, Лавров образився, що США і Європа намагаються "боляче вкусити" санкціями. У Москві не вважають санкції проти російських чиновників трагедією, однак не залишаються до них байдужими.

Наступна публікація