Росія заразила комп'ютери в офісі Яценюка вірусом-шпигуном – Financial Times

На комп'ютерах в українському уряді працює вірус, яким Росія атакувала Пентагон в 2008 році.

Щонайменше 60 комп'ютерів в уряді України заражені шпигунським вірусом з Росії.

Про це сьогодні пише газета Financial Times з посиланням на компанію Symantic і свої джерела в НАТО. Видання пише, що вірус-шпигун має назву Ouroboros, який також називають шкідливою програмою "Змія".

Завдяки шкідливій програмі секретні дипломатичні документи потрапили в руки того, хто організував кібератаку.

Про вірус Ouroboros в Україні стало відомо після того, як компанія Symantic, яка займається питанням безпеки комп'ютерних мереж, написала в своєму звіті, що комп'ютери уряду "однієї із колишніх республік СРСР" заражені ним з 2012 року. Крім того, ця кібератака продовжується і зараз. Співрозмовник Financial Times із НАТО повідомив газеті, що ця країна – Україна.

Експерти з питань кібербезпеки кажуть, що вірус Ouroboros був зброєю, яка була застосована для атаки по мережах Пентагону в 2008 році. Представники відомства назвали її найгіршим випадком втручання в комп'ютерні системи оборони США.

Також Ізраїль і США використовували цей вірус для зриву програми Ірану зі збагачення урану.

"Якщо ви візьмете звичайний вірус, він буде розповсюджуватися і заражати комп'ютери неконтрольовано. Але "Змія" дозволяє завдати більш точного удару", - пояснив експерт з питань кібернетичної безпеки з Royal United Services Institute і колишній розвідник Пітер Робертс.

Нагадаємо, що під час виборів російський вірус в системі ЦВК готувався оголосити Яроша президентом України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: