Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія збирається відправити в Україну ще один "гуманітарний конвой"

Прес-секретар Путіна запевнив, що надання "допомоги" буде скоординовано з українською владою.

Росія збирається відправити в Україну ще один "гуманітарний конвой" під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Так прокоментував прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заяву Володимира Путіна про домовленість із Порошенком про "гуманітарку" для Донбасу, якої вони досягли під час переговорів у Мінську 26 серпня.

"Було акцентовано, що необхідно продовжувати надання допомоги у зв'язку з розвитком гуманітарної катастрофи у східних регіонах України", - сказав Пєсков у коментарі ИТАР-ТАСС.

"Надання допомоги буде здійснюватися під егідою Червоного Хреста і за повної координації з українською владою", - пояснив він.

За словами президента РФ, він говорив із Порошенко про можливість і необхідність надання гуманітарної допомоги Донецьку і Луганську. "Ми домовилися про те, як ми будемо взаємодіяти на цьому треку; не буду забігати вперед, але певні домовленості у нас тут є", - зазначив він.

Раніше у понеділок, 25 серпня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що Москва направила офіційну ноту до МЗС України з інформуванням про намір підготувати другий конвой з "гуманітарним вантажем". Така ж нота, за словами міністра, була спрямована МКЧХ.

Нагадаємо, що перша колона російської "гуманітарки" незаконно перетнула український кордон 22 серпня. Як заявив тоді Порошенко, це сталося всупереч домовленостям про оформлення вантажу. Червоний Хрест при цьому не супроводжував колону військових вантажівок РФ, наспіх пофарбованих у білий.

Відомо, що вантажівки заїжджали у підконтрольний терористам Луганськ.

23 серпня "гуманітарні" КамАЗи залишили територію України. При цьому російський "гуманітарний конвой" пограбував Україну, викравши секретні технології. Зокрема, був розграбований донецький оборонний завод "Топаз" та підприємство в Луганську.

Залиште свій коментар

Вибір редакції