Росія знову заблокувала розширення мандату місії ОБСЄ на кордоні з Україною

В українському МЗС розчаровані такими діями російської сторони.

Російська Федерація в черговий раз заблокувала рішення про розширення мандату місії спостерігачів ОБСЄ на всю ділянку кордону з Україною, яка наразі не контролюється Києвом.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"Така деструктивна поведінка російської сторони вкотре засвідчила її відверте небажання виконувати взяті на себе зобов'язання, зокрема згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року, яким передбачено постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ", - йдеться у заяві.

При цьому у відомстві зазначили,, що навіть моніторинг кордону з боку місії ОБСЄ, обмежений двома пунктами пропуску "Гуково" і "Донецьк", підтверджує регулярний неконтрольований потік через державний кордон України осіб у військовій формі, великої кількості вантажів невстановленого призначення і контрабандне вивезення видобутого в Україні вугілля.

МЗС зазначає, що розглядає звіти ОБСЄ як документальні докази порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Водночас у відомстві привітали зусилля інших делегацій в Постійній Раді ОБСЄ, які 7 квітня дозволили продовжити мандат місії спостерігачів ОБСЄ до 31 липня 2016 року.

"Ми також очікуємо, що російська сторона нарешті конкретними діями засвідчить свою відданість повному та добросовісному виконанню Мінських домовленостей і погодиться, зокрема, із запровадженням повного і безперешкодного моніторингу ОБСЄ за неконтрольованою Україною ділянкою спільного з РФ державного кордону по обидва боки від нього", - йдеться у заяві Міністерства.

Нагадаємо, голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрюль Апакан заявив про стурбованість у зв'язку зі збільшенням кількості випадків порушення режиму припинення вогню в Донецькій області. За його словами, йдеться про найсерйозніше загострення з вересня 2015 року. Фіксується багато випадків застосування важкого озброєння і мінометів.

"Ситуація, яку сторони створили у вздовж лінії розмежування, неприйнятна", - заявив Апакан, згадуючи і про загрозу для відновлення інфраструктури в сформованій ситуації.

ВідеоВикористання важкої зброї підтвердила місія ОБСЄ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: