Росія знову заблокувала розширення мандату місії ОБСЄ на кордоні з Україною

В українському МЗС розчаровані такими діями російської сторони.

Російська Федерація в черговий раз заблокувала рішення про розширення мандату місії спостерігачів ОБСЄ на всю ділянку кордону з Україною, яка наразі не контролюється Києвом.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"Така деструктивна поведінка російської сторони вкотре засвідчила її відверте небажання виконувати взяті на себе зобов'язання, зокрема згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року, яким передбачено постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ", - йдеться у заяві.

При цьому у відомстві зазначили,, що навіть моніторинг кордону з боку місії ОБСЄ, обмежений двома пунктами пропуску "Гуково" і "Донецьк", підтверджує регулярний неконтрольований потік через державний кордон України осіб у військовій формі, великої кількості вантажів невстановленого призначення і контрабандне вивезення видобутого в Україні вугілля.

МЗС зазначає, що розглядає звіти ОБСЄ як документальні докази порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Водночас у відомстві привітали зусилля інших делегацій в Постійній Раді ОБСЄ, які 7 квітня дозволили продовжити мандат місії спостерігачів ОБСЄ до 31 липня 2016 року.

"Ми також очікуємо, що російська сторона нарешті конкретними діями засвідчить свою відданість повному та добросовісному виконанню Мінських домовленостей і погодиться, зокрема, із запровадженням повного і безперешкодного моніторингу ОБСЄ за неконтрольованою Україною ділянкою спільного з РФ державного кордону по обидва боки від нього", - йдеться у заяві Міністерства.

Нагадаємо, голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрюль Апакан заявив про стурбованість у зв'язку зі збільшенням кількості випадків порушення режиму припинення вогню в Донецькій області. За його словами, йдеться про найсерйозніше загострення з вересня 2015 року. Фіксується багато випадків застосування важкого озброєння і мінометів.

"Ситуація, яку сторони створили у вздовж лінії розмежування, неприйнятна", - заявив Апакан, згадуючи і про загрозу для відновлення інфраструктури в сформованій ситуації.

Використання важкої зброї підтвердила місія ОБСЄ

Її голова Ертугрюль Апакан назвав нинішню активізацію найпотужнішою за півроку. За офіційними даними прес-центру АТО за добу, що минула бойовики відкривали вогонь 70 разів. Під обстріл потрапила машина спостерігачів ОБСЄ. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: