"Росіян не можна дратувати". Турчинов пояснив, чому Європа й США не дають зброю Україні

Він заявив, що зараз бійців зброєю оснащує вітчизняний оборонпром.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що на міжнародних зустрічах йому постійно доводиться переконувати партнерів надати віськово-технічну допомогу Україні, однак серед них домінує позиція "не дратувати Росію".

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Новое время".

"Я не зміг переконати наших стратегічних партнерів, що військово-технічна допомога Україні - це прямий наслідок Будапештського меморандуму і, врешті-решт, - це й їх захист! Я постійно переконую на всіх міжнародних зустрічах, що сильна, оснащена сучасною зброєю армія України - реальний фактор миру в Європі і надійний щит західного світу. На жаль, серед наших партнерів, насамперед, європейських, домінує позиція "росіян не можна дратувати", - зазначив він.

"Навесні 2014 року, коли було особливо важко, я їх просив: дайте нам військову техніку і зброю, нам потрібно захистити країну. У ті дні я планував темпи мобілізації, виходячи з того, скільки ми можемо пошити берців. Потрібно було створити армію, озброїти, одягнути і взути наших солдатів. Тоді добровольці і волонтери допомогли захистити країну, а від наших партнерів ми не отримали жодного патрона. І сьогодні постачання летальної зброї Україні блокується під різними приводами", - додав Турчинов.

Також секретар РНБО зауважив, що зброєю і бойовою технікою українську армію і Національну гвардію забезпечує переважно вітчизняний оборонпром: від пістолетів - до танків і ракет.

"Але без ефективного військово-технічного співробітництва з нашими стратегічними партнерами він не зможе задовольнити усі потреби армії в озброєнні та техніці нового покоління", - наголосив Турчинов.

Нагадаємо, 15 червня в Брюсселі після засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО як організація не продає зброї та не має можливості постачати озброєння Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: