Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіянам за відвідування Криму відмовляють у Шенгені — автор скандальної пам'ятки

Михайло Аншаков пояснив, чому написав пам'ятку для росіян, охочих поїхати в Крим.

Росіянам, які відвідують окупований Крим не через територію України і без дозволу української влади, після поїздки на півострів забороняють в'їзд в Україну, а також не видають шенгенські візи.

Про це в інтерв'ю Meduza розповів Михайло Аншаков, автор скандальної пам'ятки для громадян Росії, що збираються поїхати в Крим.

"В Україні прийнятий закон про окуповані території, поправки до Кримінального та Адміністративного кодексів. Поки ж громадянам Росії, які побували в Криму і не проходили при цьому через українські прикордонні пости, просто відмовляють у в'їзді на Україну. Відомі випадки відмов у шенгенських візах", - сказав він.

Аншаков каже, що випустити пам'ятку його змусили кілька десятків звернень до Товариства захисту прав споживачів "Громадський контроль", головою якого він є. За словами автора пам'ятки, ці звернення стосувалися проблем відвідин Криму.

"Інші держоргани не діють і не пояснюють споживачам, які складнощі у них можуть виникнути при тих чи інших контактах з Кримом. Держоргани не надають підтримку, коли вже виникли труднощі. Звернення ми систематизували за трьома напрямами: проблеми з відвідуванням Криму, проблеми з придбанням нерухомості і з придбанням товарів", - сказав Михайло Аншаков.

Нагадаємо, після того, як пам'ятку про відвідини Криму з'явилася в Мережі, сайт Товариства захисту прав споживачів заблокували, а Генпрокуратура РФ порушила кримінальну справу за посягання на територіальну цілісність.

Аншаков вважає, що у Роскомнадзора не було підстав для блокування сайту і буде домагатися його скасування з допомогою суду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції