Росіяни не допускатимуться до купівлі української землі - уповноважений Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У законі про ринок землі буде чітко прописано, що громадяни країни-агресора не зможуть купувати земельні ділянки.

Росіяни не зможуть купувати українську землю сільськогосподарського призначення, до того ж буде передбачений механізм спецконфіскації на користь держави.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко.

"У законі буде чітко прописано, в перехідних положеннях, що питання про допуск іноземців (до купівлі с/г землі - прим.ред.) тільки через всеукраїнський референдум. До цього моменту - жодних іноземців. Росіяни в принципі не обговорюються. Це країна-агресор, вони в жодному разі не будуть купувати землю. Якщо з якихось механізмів десь з'являються росіяни, ми здійснюємо спецконфіскацію в дохід держави. У законі ця санкційна норма буде чітко прописана", - запевнив він.

За словами Лещенка, в законі буде прописано, що засновниками українських компаній, які мають право купувати землю, можуть бути тільки громадяни України, які не мають подвійного громадянства, проживають на території України і винятково вони є засновниками цих юридичних осіб.

"У нас будуть прямі корпоративні відносини. Тобто, не офшор на Кіпрі, потім ще один офшор, а потім якась особа буде засновником. Ми це робимо для того, щоб була прозора структура власності юридичних осіб", - зазначив уповноважений президента.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі

Залиште свій коментар

Вибір редакції