"Росії наплювати на міжнародне право". Яценюк звернувся до Зеленського з вимогою

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Росії наплювати на міжнародне право". Яценюк звернувся до Зеленського з вимогою

УНІАН

Колишній прем'єр вимагає, аби президент скликав Радбез.

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою, аби він ініціював скликання Ради Безпеки ООН.

Про це він написав у своєму Facebook.

За його словами, рішення Міжнародного суду ООН з морського права про звільнення українських полонених моряків вимагає світової реакції. Зокрема, Групи Семи та Європейського Союзу.

"Росії наплювати на міжнародне право. Треба сказати державам-членам Організації: якщо такі рішення Росії не указ, то так само захоплять ваших громадян, майно і судна", - наголосив Яценюк.

Крім того, він критикує охочих повернути Росію в ПАРЄ. "Вимагайте, щоб світ сказав своє слово. Бо голоси тих, хто хоче повернути Росію в ПАРЄ, зняти санкції чи дружити з нею - це слово не друзів і не права. Це - відголос краху світового устрою", - сказав лідер Народного фронту.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 25 травня трибунал ухвалив рішення з вимогою звільнити українських моряків та захоплені судна. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій". Рішення трибуналу він назвав історичним. 

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно відпустити полонених моряків

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно відпустити полонених моряків
Наступна публікація