Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські окупанти погрожують кримчанам звільненнями, якщо вони не прийдуть на вибори в Держдуму

Росія намагається легалізувати свою присутність у Криму.

Так звана влада окупованого Криму змушує людей піти на вибори в Держдуму, погрожуючи звільненнями і зниженням заробітної плати.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

"До нас було кілька звернень з приводу того, що де-факто "кримська влада" використовує так званий адмінресурс, щоб змусити людей піти на ці вибори. Наприклад, під загрозою звільнення або зниження зарплати. Зараз ми збираємо цю інформацію, і якщо буде кілька фактів підтверджених, то ми напишемо про це більш детально", - зазначила Скрипник.

Вона також наголосила, що з міжнародно-правової точки зору вибори не можна вважати легітимними. У той же час, на її думку, Росія навряд чи прислухається до думки про неможливість проведення виборів на окупованих територіях.

"Росія вкотре намагається легалізувати свою присутність у Криму", - зауважила правозахисниця.

Нагадаємо, що у Криму студентам роздали стипендії з закликами йти на вибори. Стипендії вручав один з кандидатів у депутати.

Як відомо, 18 вересня у Росії відбудуться вибори до Державної думи. Провести вибори керівництво РФ планує також на території анексованого Криму.

Офіційний Київ закликав громадян України, які перебувають на території анексованого Криму, не брати участь у цих "виборах".

Верховна Рада просить парламенти інших держав та міжнародні організації заявити про нелегітимність виборів до Держдуми Росії через їх проведення в анексованому Криму.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) не буде відправляти спостерігачів для моніторингу виборів до Державної думи РФ на території окупованого Росією Криму.

У свою чергу в РФ заявили, що Росія не прийме до уваги позицію України щодо виборів в Криму.

10 вересня президент Петро Порошенко доручив МЗС поінформувати Росію про неможливість проведення російських виборів на території України.

МЗС України висловило Росії протест щодо наміру провести вибори 18 вересня на території України, у т.ч. - на тимчасово окупованій території АР Крим та у м.Севастополі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції