Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські окупанти принесли в Крим і Донбас екологічні катастрофи - Клімкін

Через викид сірчаної кислоти з півночі Криму евакуюють дітей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звинуватив Росію в екологічній катастрофі в окупованих нею Криму та Донбасі.

"Спочатку російські окупанти принесли в Крим і на Донбас людське горе, тепер - екологічні катастрофи,які знищують нашу землю", - написав він у Twitter.

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму на забруднення повітря сірчаною кислотою скаржилися жителі Армянська, Красноперекопська і Джанкоя. У містах вирує смердючий і задушливий запах. У жителів фіксують схожі алергійні симптоми: нудоту, печіння в носоглотці і неприродну спрагу. Автомобілі, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею або ж сіро-зеленим нальотом.

Отруйні викиди дісталися й до Херсонської області. Потрапили ж вони в повітря ще в ніч проти 24 серпня через аварію на заводі "Кримський титан", який виробляє речовини, що застосовуються у лако-фарбовій, гумо-технічній промисловості та під час виробництва пластмас.

ВідеоНа Херсонщині у повітрі зафіксували отруйні викиди хімзаводу "Кримський титан"

У кримському Армянську в ці хвилини евакуйовують дітей через екологічну катастрофу в Криму. Щоправда, окупаційна влада, намагаючись уникнути паніки, називає це запобіжним заходом. Дошкільнят вивозять до місцевих санаторіїв із мамами, старших дітей з учителями. Отруйні викиди потрапили в повітря ще в ніч проти 24 серпня з хімзаводу "Кримський титан". Утім, на Херсонщині, в прилеглих до Криму районах, хімічні речовини в повітрі зафіксували лише днями.

На Херсонщині у повітрі зафіксували отруйні викиди хімзаводу "Кримський титан"

Раніше міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак заявляв, що конфлікт на Донбасі несе загрозу серйозної екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект. Він назвав "актом міжнародного екологічного тероризму, який світ має розслідувати належним чином" те, що бойовики припинили відкачувати воду з багатьох шахт. Серед них і шахта "Юний комунар", яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де "закапсулювалися" його продукти. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції