Російські політологи вважають, що РФ не видасть Януковича: Путін своїх не здає

Дата публікації
Російські політологи вважають, що РФ не видасть Януковича: Путін своїх не здає

Путін не видасть Україні Януковича / zn.ua

Екс-чиновників, які сховалися в інших країнах, можуть затримати - тільки якщо вони не вийшли із зони досяжності Інтерполу.

Російські експерти вважають, що Росія не видасть Віктора Януковича, оголошеного Інтерполом у міжнародний розшук 12 січня. Про це вони розповіли у коментарі для ТСН.ua.

Політолог Андрій Окара:

- У Путіна є один дуже чіткий фактор, завдяки якому він став президентом Росії у 2000 році. Тоді наближені Єльцина проводили досить серйозний кастинг. Коли Собчак програв вибори мера Санкт-Петербурга, то його наближений Путін, який був його заступником із зовнішньоекономічних зв'язків, не залишив Собчака. Путін не пішов до нової влади і не сказав: "Я працював із Собчаком, а тепер з вами". І це, насправді, було вирішальним фактором, коли оточення Єльцина обирало наступника президента. Тобто Путін своїх не здає. І подальше майбутнє показало, що це дуже щиро, і це визначає рису Путіна, яка не змінюється протягом тих років, що ми його знаємо.

І в даній ситуації я думаю, що мови про видачу або здачу Януковича не йдеться.

До того ж, є поширена думка, що Янукович і частина його наближених отримали російське громадянство. А якщо він отримав російське громадянство, то вимагати його видачі буде значно складніше.

Ведучий науковий співробітник Інституту системного аналізу РАН Андрій Піонтковський:

- Затримання залежить від того, де вони знаходяться. Про Януковича ми знаємо, що він знаходиться в Росії, і в жодному випадку він не буде виданий Україні. Не тому, що Путін має якісь теплі почуття до Януковича. Зовсім ні. Але просто це було б сигналом усім майбутнім ставленикам і агентам Росії, що їх можуть видати. І Москва не хоче створювати такий прецедент і давати такий сигнал... Янукович до кінця своїх днів проведе в Росії.

Що стосується інших фігурантів, я не знаю, де вони знаходяться. Були чутки, що Азаров в Австрії. У європейських країнах вони звичайно будуть затримані. Але я думаю, що вони були попереджені про такий крок і більшість із них знаходяться поза досяжністю Інтерполу та українських правоохоронних органів.

Зазначимо, що раніше інформоване джерело "Інтерфакс-Україна" також повідомило, що Росія відмовиться видати Януковича, незважаючи на запит Інтерполу.

Наступна публікація