Російські правозахисники закликають Кольченка припинити голодування і написати листа Путіну

Бранця Кремля почали обстежувати медики.

У російському місті Копейськ, де у виправній колонії незаконно утримують бранця Кремля кримчанина Олександра Кольченка, який оголосив голодування, створили спецкомісію для обстеження його стану здоров'я.

Про це повідомили у прес-службі уповноваженого з прав людини в Челябінській області Маргарити Павлової.

"4 червня 2018 року співробітники апарату Уповноважених провели бесіду із засудженим Олександром Кольченком в ФКУ ІК-6. З питань стану здоров'я Олександра Кольченка 5 червня створена медична комісія. У щоденному режимі проводиться медичне обстеження стану здоров'я Олександра", - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, скарг на умови перебування у засудженого немає.

До того ж зазначається, що про голодування українського політв’язня, режисера Олега Сенцова він дізнався від адвокатів.

Своєю чергою Павлова висловила стурбування станом здоров’я Кольченка і наполегливо рекомендує призупинити голодування або взагалі припинити.

"Оголошення голодування - не найконструктивніший спосіб вплинути на компетентні органи для ухвалення ними позитивного рішення на користь Олега Сенцова про звільнення від відбування покарання. Є інші, більш вагомі способи Вас помітити і врахувати Вашу думку, наприклад, відкритий лист Президенту Російської Федерації з викладенням Вашої позиції про невинуватість Олега Сенцова, а також інші способи залучення до себе уваги через засоби масової інформації та мережі Інтернет", - заявила вона.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. Олександра Кольченка було засуджено до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. Кольченко оголосив голодування з метою домогтися звільнення з ув’язнення Сенцова.

Після цього правозахисник Микола Щур розповів, що голова громадської наглядової комісії у Челябінській області, де у колонії незаконно утримують українця Олександра Кольченка, Василь Катане погрожував матері політв’язня Ларисі

Залиште свій коментар

Вибір редакції