Російські слідчі звинуватили українських військових в обстрілі Донецької фільтрувальної станції

Дата публікації
Російські слідчі звинуватили українських військових в обстрілі Донецької фільтрувальної станції

Reuters

У СК РФ "шиють справи" бійцям АТО за нібито артилерійські обстріли мирних міст та об'єктів інфраструктури.

Слідчий комітет РФ порушив три нові кримінальні справи проти українських військових, яких звинуватили у нібито артилерійських обстрілах міст у Луганській та Донецькій областях.

Про це повідомили у прес-службі СК Росії.

"14 і 24 січня 2017 року українськими військовослужбовцями були обстріляні із застосуванням артилерійських знарядь калібру не менше 122 мм міста Стаханов і Кіровськ Луганської області. В результаті загинули 2 мирних жителі. Серйозні пошкодження завдані будівлі Кіровської центральної міської багатопрофільної лікарні, яка фактично є єдиним медичним закладом, який обслуговує місто Кіровськ і довколишні населені пункти, де проживають тисячі жителів", - вважають російські слідчі.

Також за їхніми даними, від 16 до 26 лютого військовослужбовці ЗСУ та Нацгвардії, виконуючи злочинні накази вищого командування, нібито здійснили артилерійський обстріл із важких видів озброєння об'єктів цивільної інфраструктури в містах Ясинувата, Докучаєвськ, а також Новоазовському районі Донецької області, унаслідок чого були поранені троє мирних мешканців.

Окрім цього в СК РФ звинуватили військових у руйнуванні і пошкодженні понад 20 житлових будинків та Донецької фільтрувальної станції, що забезпечує питною водою тисячі українців.

"За цими фактами порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни). Слідством вживаються всі необхідні заходи для встановлення осіб, причетних до кожного конкретного факту артилерійських обстрілів, і фіксація доказів масових порушень прав і свобод людини на території південного сходу України", - додали у відомстві.

Нагадаємо, раніше російські слідчі оприлюднили прізвища і фото бійців ЗСУ, які нібито обстріляли з артилерії окуповані міста Донбасу. Також проти них відкрили кримінальні справи.

Наступна публікація