Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські тюремники готуються примусово поїти Савченко водою

Рідні кажуть, що Путін уже дав принципову згоду на обмін українки.

Російські тюремники приховують від усіх узяті в Надії Савченко медичні аналізи. Вони заборонили полонянці побачення з українським консулом і дві години марудили під СІЗО в Новочеркаську адвоката Марка Фейгіна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Той врешті відвідав українку. Але вийшов із невтішними новинами: на другий день сухого голодування Надії погіршало. Вона мерзне, її колотить зсередини.

Фейгін дзвонив із цією інформацією сестрі Вірі Савченко. Та була на суді над російськими ГРУшниками в Києві. Процес просувається повільно. Родині Савченко хочеться вироку якомога швидше – сестра та мати сподіваються, що Росія таки обміняє своїх військових на полонену українку.

"Путін щось там упирається. Є домовленості з ним про обмін, але незрозуміла дата", - пояснила Віра.

Відео Який силовий метод для Савченко готує Кремль

Вона хвилюється, що суд над росіянами навіть за найоптимістичнішого сценарію завершиться через два тижні. Стільки Надія в режимі сухої голодовки не витримає.

До всього, Кремль висунув принизливу вимогу – визнати справедливість вироку Савченко. Матері пропонують погодитися з тим, що її дитину названо вбивцею. У родині на це піти не готові.

Тим часом Мінюст уже розпочав за відповідною схемою звільнення чотирьох українських політв'язнів. Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко погодилися з вердиктом російських суддів. Тепер, згідно з положенням європейської конвенції, їх можуть передати з Росії в Україну для відбуття покарання вдома. Адвокат Сенцова-Кольченка пояснює, що провини при цьому його підзахисні не визнали.

"Ніколи. Це від них не вимагається. Навіщо вони мають втручатися в процедуру, котра має відбутися відносно двома державами. Що вони мають визнавати? Вони ніхто в цьому процесі. Дві сторони домовляються відносно фізичної особи. Фізичну особу можуть тільки запитати: згодна вона, щоб її передали, і все", - пояснив юрист Дмитро Дінзе.

Щоправда, передати політв'язнів додому можуть не раніше, ніж через рік. У Мінюсті уточнили, що наразі Росія лише відповіла, що документи засуджених українців на етапі розгляду. Україна просила прискорити цей процес. Який у випадку з Савченко неможливий, бо Надія категорично відмовилася визнавати свій вирок.

Із власних джерел ТСН стало відомо, що у найближчі два дні тюремники готуються до примусового вливання води в організм льотчиці.

22 березня російський суд ухвалив рішення засудити українську летчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення. 

4 квітня Савченко остаточно відмовилася оскаржувати вирок російського суду, а російські медики заявили, що стан здоров'я ув'язненої дозволяє її етапувати.

Вирок російського суду для української льотчиці набув чинності 5 квітня, а за день вона розпочала голодування.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції