Російські тюремники "злили" інформацію про вихід Сенцова із голодування, щоб помститися йому - адвокат

Новину про закінчення голодування мав повідомити адвокат українця.

Співробітники Федеральної служби виконання покарань РФ завчасно розповіли про припинення голодування українським політв’язнем, режисером Олегом Сенцовим, бажаючи помститися за те, що він так довго голодував і чинив опір.

Про це заявив його адвокат Дмитро Дінзе в інтерв’ю "МБХ медиа".

ВідеоРосійські тюремники запевняють, що за здоров'ям Сенцова постійно стежать медики

Олег Сенцов почав писати сценарій до нового фільму. Про це в інтерв’ю російському виданню розповів заступник директора федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко. Запевняє, медики постійно стежать за здоров’ям українського режисера. Й визнав, Сенцова таки збиралися годувати примусово. Утім, погроз у тому не вбачає. Каже, начебто це робилося б винятково, аби врятувати йому життя. 

Російські тюремники запевняють, що за здоров'ям Сенцова постійно стежать медики

"Він (Сенцов - прим.ред.) одразу сказав: "Дай мені листи паперу". І написав заяву. Олег хотів, щоб я повідомив першим про його рішення (припинити голодування - прим.ред.). Для нього це було важливим. Він це промовив, до речі", - наголосив він.

Окрім цього Дінзе розповів, як тюремники змогли дізнатися про рішення Сенцова.

"У приміщенні для побачень з родичами на стелі встановлені дві відеокамери. Останнього разу я помітив, що освітлення дуже яскраве, як у "Лефортово", для того, щоб читати листування, яке ми ведемо. І, схоже, вони встановили якісь додаткові технічні засоби. Було видно, що вони якісь дроти там протягнули", - додав правозахисник.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

5 жовтня Сенцов повідомив, що припинить голодування із суботи, 6 жовтня. Він голодував майже 5 місяців. Адвокат режисера Дмитро Дінзе заявив, що український політв'язень припинив голодування, адже з нього погрожували зробити "овоч" і обіцяли примусове годування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції