Російські вибори у Криму ставлять під сумнів легітимність Держдуми – Клімкін

Україна висловила рішучий протест проти проведення виборів в Криму.

Російські вибори в окупованому Криму ставлять під сумнів легітимність майбутньої Держдуми.

Про це в інтерв'ю ТСН заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Через те, що Росія організовує вибори в Криму, навіть результати виборів, з юридичної точки зору, буде спотворено. А це відкриває в Росії поле для дискусії щодо легітимності її Держдуми", - зазначив міністр.

Клімкін сказав, що Київ заборонив проведення виборів у Держдуму у диппредставництвах РФ на території України, керуючись міжнародним правом та власною юридичною позицією.

"Як за політичними ознаками, так і з точки зору міжнародного права, і з точки зору нашої юридичної позиції тут, - проведення виборів в диппредставництвах Росії позбавлене жодного як політичного, так і юридичного сенсу. По-перше ми висловили рішучий протест проти проведення виборів в Криму. У нас є Віденська конвенція, що дипломатичні консульства та установи мають поважати і дотримуватись законів країни перебування. Що записано у нас в Конституції? Що Крим є частиною України", - сказав Клімкін.

Глава українського МЗС додав, що Україна дозволить проводити вибори у Держдуму у російських диппредставництвах на своїй території, якщо Росія скасує вибори в Криму, а у федеральних списках усунуть кандидатів, які представляють окупований півострів.

18 вересня відбудуться вибори до російської Держдуми. Кілька днів тому Україна закликала світ ігнорувати вибори до Держдуми в окупованому Криму – Рада ухвалила постанову про звернення до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій.

10 вересня президент України Петро Порошенко доручив поінформувати владу РФ про те, що проведення російських виборів на території України неможливе. 

ВідеоРосійські наміри провести вибори до Держдуми в окупованому Криму засуджує Євросоюз

Залиште свій коментар

Наступна публікація