Російські журналісти порівняли війну на Донбасі з Великою Вітчизняною

Вони здивовані тим, як українці підтримують свою армію

В Україні після початку військових дій в Луганській і Донецькій областях спостерігається неймовірна підтримка українських військових.

Про це розповіли журналіст телеканалу "Дождь" Тимур Олевський і фотограф, журналіст Los Angeles Times Сергій Лойко під час виступу на "Новітніх діалогах", організованих "Відкритою бібліотекою" у Санкт-Петербурзі.

"Я приїхав у Піски на автомобілі, старому розбитому Уазі, який гнав з Миколаївської області волонтер. Він привіз тіло вбитого двадцятирічного хлопця з "Правого сектора" в село, в якому він жив. І в селі, коли його поховали, зібрали цілу машину консервації, одягу і сказали відвезти хлопцям, з якими він разом служив. Уявіть, що ціла країна кожен день прокидається і, крім своїх повсякденних справ, ще допомагає фронту. Збирає гроші для своїх військових, які їх захищають. Ці гроші вони віддають волонтерам, а навіть не державі. На свої гроші одягають і озброюють армію", - розповів журналіст.

Олевський також зазначив, що більшість українських дітей знає про війну в країні і знають тих, з ким Україна воює.

"Це можна порівняти тільки з Великою Вітчизняною війною. Я б не наважився так сказати, якщо б вони так не говорили. Ви можете бути згодні або не згодні з цим, від цього нічого не зміниться. Ціла нація вважає, що так відбувається. Діти і онуки цих людей теж будуть так думати. І чим би ця війна не закінчилася, наші діти будуть жити з цим. Це, як мені здається, найстрашніший злочин цієї війни", - висловив свою думку він.

Тимур Олевський також згадав про розпродажі модного дизайнерського одягу прямо на вулицях Києва, виручка від яких йде на користь солдатів.

"Нічого подібного в Росії ніколи не було, крім моменту, коли багато людей збирали допомогу постраждалим під час повені в Кримську", - сказав журналіст.

У свою чергу, кореспондент газети The Los Angeles Times Сергій Лойко додав, що чим довше триває ця війна, чим ширше стає її підтримка, тим виразніше відчуття, що, як Андрій Платонов висловився, "живемо не туди".

"Адже можна, в принципі, ходити без штанів. Але якщо ти один без штанів йдеш, тобі буде незручно, тобі буде соромно, тобі буде холодно або щось таке. А якщо на самому верху сказали, що треба без штанів жити, а потім і по телевізору розповіли, що без штанів, ще краще. І ходимо всі без штанів, але є інший світ, який ходить в штанях. І він не розуміє, чому в країні, яка стала такою цивілізованою, де було так багато штанів, раптом стали без них ходити. І ми настільки перестали помічати, що ходимо без штанів, що смішимо весь світ. І добре б смішимо - лякаємо", - вважає Сергій Лойко.

Нагадаємо, переселенка з Криму в центрі Коломиї збирає гроші на АТО.

ВідеоУ Миколаєві волонтери перетворюють металобрухт на танки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: