Російський адвокат розповів, на кого можуть обміняти полоненого Сущенка

За час ув'язнення українець вже схуд на 6 кілограмів.

Журналіста Романа Сущенка можуть обміняти на затриманого нещодавно в Рівному агента головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації.

Про це заявив російський адвокат Микола Полозов у ефірі "112 Україна", передає Укрінформ.

"Я вважаю, що обмін можливий... Для спецслужб важливе не стільки громадянство, скільки користь та необхідність того чи іншого шпигуна чи агента. Тому, на мій погляд, цей схоплений СБУ шпигун може стати матеріалом для обміну Сущенка", - пояснив захисник.

Він також зауважив, що Росія майже завжди не поспішає з допуском консула до політв'язнів. Він нагадав, що до його колишньої підзахисної Надії Савченко свого часу українського консула також не пускали понад тиждень.

Полозов повідомив, що на сьогодні адвокат журналіста Марк Фейгін перебуває в СІЗО "Лефортовому", де планує зустрітися з підзахисним  "Потрапити до підзахисного у "Лефортово" є великою проблемою. Там існують спеціальні технології, які відрізняються від інших СІЗО. "Лефортове" не підпорядковується московському управлінню служби виконання покарання, а підпорядковується безпосередньо федеральній службі. Вони встановили свої правила, які ніхто зрозуміти не може", - прокоментував Полозов.

Він розповів, що у цьому СІЗО у всіх адвокатів забирають посвідчення, а потім самі вирішують, кого пустити, а кого не пускати до підзахисних.

"В "Лефортовому" утримують велику кількість людей, які цікавлять ФСБ, так звані "статусні" кримінальні справи, і, на мій погляд, це штучне обмеження права на відвідування консулом чи зустріч з адвокатом. Але влада не хоче на це впливати", - сказав Полозов.

Він також наголосив, що у правах, які пов'язані з переслідуванням українських політичних в'язнів на території Росії чи в окупованому Криму, суду немає взагалі як інституту.

"Є люди у мантіях, які виконують завчасно встановлене замовлення, тому, на мій погляд, якщо ми говоримо про якісь юридичні перспективи, то ми лукавимо", - сказав Полозов.

На його думку, справа Сущенка має отримати максимальний медійний розголос. "Єдиний спосіб визволити - міжнародний тиск на керівництво РФ, бо зсередини тиснути немає сенсу", - вважає Полозов.

Тим часом стали відомі подробиці утримання Сущенка в слідчому ізоляторі. Українець розповів, що в першу добу затримання його не годували і не давали навіть води. За час ув'язнення він вже схуд на 6 кілограмів.

ВідеоСтали відомі подробиці утримання Сущенка в ізоляторі: не годували і не давали води

Нагадаємо, у понеділок, 3 жовтня, з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці.  Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави". Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство, проводять розслідування. Романа Сущенка в СІЗО "Лефортово" виявили члени Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви. 47-річний журналіст перебував у камері карантинного відділення.

Журналіст розповів членам ОНК, що на нього чинився психологічний тиск, а слідчий не дозволив подзвонити дружині й повідомити про арешт. ФСБ надала йому державного адвоката. Колишній адвокат звільненої з російського полону нардепа Надії Савченко Марк Фейгін вирішив допомогти Сущенку й стати його захисником. 

Залиште свій коментар