Російській місії в ООН не вдалося переконати членів Радбезу у "порушенні кораблями ЗСУ кордону РФ"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На підтримку Росії виступили лише три країни.

Російська делегація в Раді Безпеки ООН під час екстреного засідання намагалася подати захоплення українських кораблів та екіпажу у Керченській протоці як "порушення кораблями ВМС ЗСУ кордону РФ".

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook заступник глави Міністерства закордонних справ України Сергій Кислиця.

"Звернення Постпреда України Володимира Єльченка до Голови Ради Безпеки ООН з вимогою невідкладно розглянути питання агресії РФ проти України в Азовському морі в неділю пообіді очевидно викликало паніку і "замєшатєльство" в російській місії в Нью-Йорку. На той момент вже багато хто ознайомився з відеозйомкою тарану російськими ФСБівцями судна ВМС ЗСУ. І ось згодом на Смоленській нарешті вигадали "наратів" - кораблі ВМС ЗСУ начебто порушили "кордон" Росії, і підлеглі російського представника, Василя Небензі, почали нав’язування цієї версії секретаріату і Головуванню в Раді Безпеки", - повідомив він.

За словами Кислиці, після заміни постпреда в місії Росії відбулась також масова ротація кадрів, і "підвищився "ідеологічний" рівень молодої порослі".

"Але, як казав метр української дипломатії Геннадій Удовенко: "В ООН нічого "з кондачка" не робиться!". Навіть ця маніпуляція і 3 голоси на підтримку Росії не вивели її делегацію на засіданні з тотальної ізоляції, а дипломат російської місії говорив по факту сам з собою", - додав він.

Звернення Постпреда України В.Єльченка до Голови Ради Безпеки ООН з вимогою невідкладно розглянути питання агресії РФ...

Опубликовано Sergíy Kyslytsya Понедельник, 26 ноября 2018 г.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на українські і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

Залиште свій коментар

Вибір редакції