Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський омбудсмен прокоментувала "таємниче" етапування Балуха з СІЗО Сімферополя

Російський омбудсмен прокоментувала "таємниче" етапування Балуха з СІЗО Сімферополя

За словами Москалькової, про вивезення політв’язня знав його адвокат.

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що інформація про таємниче етапування українця Володимира Балуха з СІЗО в окупованому Криму до Росії не відповідає дійсності.

Про це повідомляється на її офіційному сайті.

"Володимир Балух відбув для відбування подальшого покарання на материкову частину Російської Федерації, про що своєчасно був проінформований його адвокат", - наголосила вона.

За словами Москалькової, її здивувало те, що юрист, який захищає інтереси Балуха, своєчасно не поінформував про це його рідних і близьких.

Водночас російський омбудсмен зазначила, що російське законодавство не передбачає надання інформації про кінцеве місце відбування покарання ув’язненого, поки його не етапують туди.

"Відповідно до російського законодавства, кінцеве місце відбування покарання не повідомляється родичам і адвокату до моменту фактичного прибуття в нього ув'язненого. Зазвичай на таку дорогу, до того місця, куди він відправлений відбувати покарання, йде від 2-х тижнів до одного місяця", - додала вона.

Окрім цього Москалькова пообіцяла, що негайно повідомить адвокату та рідним Балуха, щойно його доправлять до місця відбування покарання.

"Хочу заспокоїти дружину і батьків Володимира: керівництво ФСВП Росії запевнило мене, що у нього нормальне самопочуття, жодних скарг з приводу стану здоров'я він не висловлював", - резюмувала Москалькова.

Нагадаємо, 5 липня 2018 року так званий суд засудив Балуха до п'яти років позбавлення волі в рамках двох кримінальних справ. Його також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Згодом "суд" окупантів зменшив вирок політв'язню Балуху на один місяць. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, вивішений у дворі його будинку.

19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. Адвокат Ольга Дінзе наголошувала, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги. Сам ув’язнений неодноразово повідомляв про знущання над ним в Сімферопольському СІЗО.

Після місяця повної відмови від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом). 9 жовтня Балух припинив голодування на час етапу до колонії в Росії, однак зазначив, що їжі, яку там даватимуть, не вживатиме та не одягатиме російську тюремну робу.

18 лютого стало відомо, що Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО у невідомому напрямку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції