Російський омбудсмен просить тюремників пустити до Савченко українських лікарів

Дата публікації
Перегляди
212
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російський омбудсмен просить тюремників пустити до Савченко українських лікарів

Надія Савченко / Фото: Reuters

Вона стверджує, що відгукнулася на прохання сестри українки - Віри.

Вчора, 14 березня, уповноважений з прав людини в Росії Елла Памфілова направила офіційні звернення директору Федеральної служби виконання покарань Росії Геннадію Корнієнку, а також Донецькому міському суду Ростовської області, з проханням "виявити гуманність" і дозволити провести огляд Надії Савченко українськими лікарями найближчим часом.

Про це повідомляє прес-служба російського омбудсмена сьогодні, 15 березня.

"Незважаючи на те, що раніше підсудна відмовилася від проведення цієї процедури не тільки російськими, але і українськими лікарями, Елла Памфілова визнала необхідним відгукнутися на прохання Віри Савченко (сестри підсудної) про організацію медичного консиліуму підсудної Н. Савченко українськими лікарями, які приїхали в Ростовську область", - ідеться в повідомленні.

Прес-служба зазначає, що омбудсмен перебуває на постійному телефонному зв'язку з Вірою Савченко та консулом України і продовжує спостерігати за станом здоров'я українки.

За даними уповноваженого з прав людини РФ, на 14 березня 2016 року стан Савченко був задовільним, вона систематично займається фізичними вправами, щодня виходить на прогулянку. Перебуває під постійним наглядом фахівців медичного ізолятора. Вага — 68 кг, тиск 110/70, температура 36,6.

Справу Надії Савченко у польському МЗС назвали "Ляпасом гуманності"

Справу Надії Савченко у польському МЗС назвали "Ляпасом гуманності"

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми. А 10 березня вона припинила сухе голодування.

Під час заключного слова незаконно поміщена Українка проголосила, що в Росії обов'язково буде свій Майдан і показала суду середній палець.

"Майдан в Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
212
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація