Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський омбудсмен заявила про початок переговорів щодо обміну капітанів "Норду" і "ЯМК-0041"

Інші члени екіпажів цих суден повернулися додому.

У Росії говорять про початок переговорів з обміну капітана кримського риболовного судна "Норд" Володимира Горбенка і капітана українського судна "ЯМК-0041".

Про це заявила уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, передає "РИА Новости".

"Ми сьогодні з європейським інститутом омбудсменів та його прогресивними представниками викреслюємо дорожню карту вирішення цього питання", — сказала вона.

Український омбудсмен Людмила Денисова у свою чергу заявила, що капітан "Норду" залишається в Україні, оскільки проти нього ведеться кримінальна справа.

"Він на волі. По ньому йдуть процесуальні дії. Коли процес буде завершений, буде вирішена подальша доля. Він зараз в Україні, вільно пересувається, його ніхто не затримував", - сказала вона в ефірі "112 Україна".

ВідеоУкраїнських моряків, затриманих Росією в Чорному морі, обміняли на сімох російських

За російською версією, моряків судна "Норд" Київ звільнив в обмін на наших співвітчизників. Один із українських кораблів російські прикордонники затримали 5 місяців тому в Чорному морі поблизу мису Тарханкут. Інший - два місяці тому перехопили неподалік мису Урет. 

Українських моряків, затриманих Росією в Чорному морі, обміняли на сімох російських

Нагадаємо, 30 жовтня в Росії заявили, що сім кримських моряків із затриманого в Україні судна "Норд" обміняли на сімох українських моряків.

У прес-службі Державної прикордонної служби України зі свого боку заявили, що повідомлення російських ЗМІ про нібито обмін моряками не відповідають дійсності і є маніпулятивними. Прикордонники відзначили, що семеро моряків "Норду", які є громадянами України, мали право повернутися до Криму. У той же час російські окупанти вирішили відпустити сімох затриманих українських моряків.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова уточнила, що мова йде про трьох членів екіпажу судна "ЯМК-0041" Сергія Калініченка, Олега Блока та Руслана Скрипника і чотирьох членів екіпажу судна "ЯОД 21-05" Олександра Лисенюка, Геннадія Онгурова, Олега Іващенка та В'ячеслава Івасенка.

"Хочу підкреслити: це був не обмін. Моряки судна "Норд", які сьогодні також повернулися до Криму, вільно пересувалися територією України. Їх, на відміну від українців в Криму, ніхто не утримував", - сказала вона.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції