Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Роялті за старі проекти: юрист "Кварталу 95" пояснив нібито російський бізнес Зеленського

Сам артист також дав зрозуміти, що ніякої діяльності в РФ і з РФ не провадить.

"Ми працюємо й живемо в Україні" - відеозвернення з такою назвою розповсюдив на своїх сторінках у соцмережах Володимир Зеленський. Таким чином він відреагував на матеріал однієї з програми розслідувань, де розповіли, що начебто пов’язана з "95 кварталом" компанія досі працює у Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми туди не їздимо, я там не виступаю, на мене там навіть заведено кримінальну справу через те, що ми допомагали нашій армії", - пояснив артист. Відповідь на розслідування програми "Схеми" Зеленський записав на зйомках третього сезону серіалу "Слуга народу". "Ні я, ні студія "Квартал 95", ні жоден із учасників нашого колективу – ми не працюємо в Росії після того, що Росія зробила з Україною", - наголосив він.

ВідеоМи працюємо й живемо в Україні: Зеленський відреагував на звинувачення журналістів

Ми працюємо й живемо в Україні. Відеозвернення з такою назвою сьогодні розповсюдив на своїх сторінках в соцмережах Володимир Зеленський. Таким чином він відреагував на матеріал однієї з програми розслідувань. Там розповіли, що компанія, начебто пов'язана з "95 кварталом", продовжує працювати у Росії. 

Ми працюємо й живемо в Україні: Зеленський відреагував на звинувачення журналістів

Програма "Схеми" яка зазвичай розповідає про зловживання чиновниками наданою їм владою і показує статки держслужбовців, кумівство та афери, більшу частину свого ефіру приділила людині, яка жодного дня не працювала на державній службі. Автори сюжету, посилаючись на відкриті бази даних російських структур і відомств, стверджують, що знайшли три компанії, які займаються виробництвом фільмів і телевізійних програм та нібито належать Зеленському та його бізнес-партнерам. Це "Вайберг", "Платінумфільм" та "Грін Філмз", з яких остання єдина отримує прибутки - близько 13 мільйонів доларів з 2014 по 2017 роки.

Юрист "Кварталу 95" Іван Баканов запевняє, що сенсації в цьому розслідуванні немає, бо фірма "Грін Філмз" отримує на території РФ так звані роялті – тобто гроші за використання продукції, авторства в тому числі і Зеленського, що була виготовлена ще до 2014 року. Так працює бізнес у сфері інтелектуальної власності в усьому світі: спочатку ви щось робите, а потім це щось приносить вам гроші. У випадку з Зеленським, в Росії регулярно демонструють фільми, створені за його сценаріями. "На жаль, ці контракти укладені до 2021-2023 років. Це контракти стосуються роялті, що отримує ця компанія за вироблені фільми в 2010-2014 роках", - пояснюють у "Кварталі".

Фотогалерея У спецвипуску "Ліги сміху" Зеленський приготує "Олів'є", а Полякова заспіває дуетом з Дорофєєвою (12 фото)

Права на показ фільму "Любов у великому місті" придбав "Первый канал" ще десять років тому, і тепер щоразу, коли фільм транслюють в ефірі, вони платять гроші на рахунок "Грін Філмз". Це мав би підтвердити і керівник цієї фірми у РФ Дмитрій Глашкин, якого журналісти чомусь не знайшли. Зустрічатися з "1+1" журналісти програми "Схеми" не погодилися, а за півгодини до ефіру надіслали відеозапис з відповіддю лише на деякі питання, які, на їхне прохання, були надіслані заздалегідь. "Ми і не говорили, що Зеленський особисто управляє своїм бізнесом в Росії. Ми констатували факт, що він у нього є", - заявили вони.

Юристи ж наголошують, що в цьому випадку журналісти "Схем" свідомо або несвідомо плутають поняття "бізнес" і "наявність компанії". "Ми би хотіли ці компанії закрити, але на превеликий жаль, ми не маємо такої можливості, тому що не можемо туди самі поїхати. Такі завдання на закриття компанії були поставлені, але проти Володимира, проти "Кварталу" в РФ порушили кримінальні справи, і приїхати туди не видається можливим", - пояснив Баканов.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції