"Розбіжності є". Меркель і Порошенко розповіли деталі перемовин щодо "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна хоче припинити будівництво газопроводу, Німеччина гарантує збереження транзиту.

Президент Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіли про перебіг перемовин між країнами стосовно реалізації проекту "Північний потік-2".

Про це вони розповіли під час спільної прес-конференції 12 квітня у Берліні.

"У нас є спільна мета - Україна повинна залишатися транзитною країною... Я говорила російському президенту, що "Північний потік-2" не означає, що Україною не буде відбуватись транзит. Наше стратегічне партнерство зможе витримати певні розбіжності", - заявила Меркель. 

Порошенко своєю чергою додав, що Україна запропонувала німецьким компаніям, замість реалізації проекту газопроводу, взяти участь в управлінні українською газотранспортною системою.

"Проект "Північний потік-2"  не є новим в дискусії між Україною і Німеччиною, між Україною і Європейським Союзом. Ми твердо наголошуємо, що ми не припинили нашу боротьбу за те, щоб зупинити будівництво "Північного потоку-2", запропонувавши німецьким компаніям участь в управлінні українською газотранспортною системою, - сказав Порошенко. - Наявність стратегічного партнерства не передбачає відсутність різних підходів до вирішення тих чи інших проблем, і поки що позиція Німеччини - захистити Україну і забезпечити безпеку. Механізми захисту цієї безпеки ми поки що бачимо по-різному: Німеччина у вигляді гарантування певного обсягу прокачки, ми - у вигляді зупинки цього газопроводу". 

Нагадаємо, 27 березня Данія знову не дала дозволу на прокладання газопроводу "Північний потік-2" на дні Балтійського моря у своїй винятковій економічній зоні.

Раніше, 12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликають припинити будівництво "Північного потоку-2" та бути готовими до введення нових санкцій. У звіті наголошується, що проект "Північний потік-2" може збільшити залежність ЄС від поставок російського газу та поставити під загрозу внутрішній ринок Європи, а тому має бути припинений.

У лютому росіяни погрожували європейським країнам труднощами з газом, якщо вони блокуватимуть "Північний потік-2".

ВідеоТСН вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2"

Цього тижня Європарламент схвалив оновлену газову директиву. За її правилами, не тільки жодна європейська компанія не може одночасно добувати, транспортувати і продавати газ, але й компанії поза межами ЄС. І це має створити проблеми "Газпрому". Бо у випадку із "Північним потоком-2" він сам міцно тримає все в одних руках. ТСН стала єдиним українським ЗМІ, якій вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2".  

ТСН вдалося потрапити на будівельний майданчик "Північного потоку-2"

Залиште свій коментар

Вибір редакції