Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Роздавання громадянства на Донбасі. Більшість отримувачів паспортів знайдені, їх допитують - Матіос

Документи отримали понад 13 тисяч осіб.

Наразі вже більшість мешканців Донецької і Луганської областей, які отримали російські паспорти, ідентифікована.

Про це заявив в інтерв'ю Радіо НВ головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, документи Російської Федерації вже отримали понад 13 тисяч осіб.

“У нас є повна картина, нами зараз — в процесі слідства — встановлюються всі, хто отримав таке громадянство, як в частині Донецької і Луганської областей — це великі цифри. <...> На даний момент ми фактично володіємо ситуацією щодо понад 13 тисяч осіб — значна частина їх ідентифікована, вони перетинають лінію розмежування”, — повідомив Матіос.

Головний військовий прокурор додав, що слідчі діють в законний спосіб, а деякі люди, які звернулися за отриманням паспорта РФ, вже допитані під час перетину ними КПВВ на Донбасі.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Тоді президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі на той час переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

Згодом Путін розширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на весь Донбас, тобто для українців, які жили раніше в будь-якому районі Луганської або Донецької областей України.

ВідеоВ Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

У публікації зазначають, розуміють, що указ російського президента спрямований на людей, що вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. В Офісі президента України також зазначили, що глава держави доручив МЗС розробити механізм надання громадянства етнічним українцям з дружніх країн.  

В Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

Залиште свій коментар

Вибір редакції