Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дипломати вважають, що активісти надихалися прикладом США, коли вривалися у будівлю Російського центру культури і науки.

Посольство Росії в США відреагувало на акцію українських націоналістів організацій С14, "Правий сектор", "Традиція і порядок", які в суботу, 17 лютого, зайшли до будівлі Російського центру культури і науки в Києві.

Заяву було опубліковано 19 лютого в Facebook.

#КОММЕНТАРИЙ_ПОСОЛЬСТВА На Україні тривають безчинства націоналістів. 17 лютого представники української национали...

Posted by Embassy of Ukraine in the USA / Посольство Росії в США on Sunday, February 18, 2018

"17 лютого представники української націоналістичної організації С14 напали на будівлю Російського культурного центру в Києві. 30 радикалів під керівництвом депутата Верховної Ради від "Радикальної партії" Андрія Лозового увірвалися до будівлі, де перебувало близько 50 дітей та стільки ж дорослих. Профашистські молодчики розгромили виставку пам'яті співака Ф. Шаляпіна, розмалювали стіни екстремістськими написами, ображали російських дипломатів, спаплюжили державний прапор Росії", - йдеться в повідомленні.

Також в російському диппредставництві заявили, що активісти могли надихнутися "прикладом", який "подає США".

"Сьогоднішній злочин - далеко не перший випадок нападу радикалів на російські дипломатичні установи в Україні. Вони тривають вже кілька років. Належної оцінки і засудження від американської влади ми не почули досі. Не виключено, що надихаються подібні дії прикладом, який Вашингтон і подає, - захопленнями російської дипвласності", - заявили російські дипломати.

Крім того, вони припустили, що націоналісти такою акцією відреагували на слова глави держави Петра Порошенко "про заборону російського прапора".

"Безпосереднім сигналом до дій радикалів, мабуть, послужили провокаційні заяви Президента України П. Порошенка на Мюнхенській конференції про заборону російського прапора. Безчинства тривали і після прибуття поліції, яка не зупинила радикалів. Злочинці не бояться правосуддя і не приховують своїх осіб", - йдеться в заяві посольства РФ.

"Радикальний націоналізм на Україні зведений у ранг державної політики", - вважають дипломати і додають, що "київська влада активно насаджує образ зовнішнього ворога в особі Росії".

"Заохочуються злочини проти російської власності і російських громадян в Україні, влада на законодавчому рівні заохочує гоніння на канонічну православну церкву, російську мову та культуру", - заявляють в РФ.

Згідно із заявою, Росія звернулася до ОБСЄ з вимогою відреагувати на "кричущий прояв агресивного націоналізму" і видати терміновий звіт про акції.

"Очікуємо від вашингтонських офіційних осіб припинення практик підтримки печерного націоналізму. Не тільки в Україні. Але і в інших країнах Східної Європи. Це, як показують події в Києві, загрожує погромами, ескалацією проявів ксенофобії та екстремізму", - заявили в РФ.

Нагадаємо, 17 лютого представники українських націоналістичних організацій С14, "Правий сектор", "Традиція і порядок" зайшли до будівлі Російського центру культури і науки в Києві. Активісти зазначають, що установа Росспівробітництва розташована в Києві незаконно, а раніше вона сприяла діяльності проросійських організацій, представників російських "козаків", брала участь у організації таборів "Юний розвідник" . Вони розмалювали стіни написами "Геть ФСБ" і "Свободу Сенцову".

Залиште свій коментар

Вибір редакції