Розірвання договору про дружбу з РФ: у МЗС пояснили наслідки та умови його відновлення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нова угода, якщо вона з’явиться, буде укладатися "в нових умовах".

Припинення Договору про дружбу і співробітництво з Росією не принесе жодних "радикальних і раптових" змін.

Про це заявив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, передає Громадське.

"Найбільша шкода вже була зроблена Російською Федерацією", – підкреслив він. Водночас дипломат зазначив, що захоплення українських кораблів та моряків свідчить про те, що "є ще куди нагнітати ситуацію".

Фотогалерея З’явилися перші фото українських моряків після захоплення російськими ФСБівцями у Керченській протоці (8 фото)

Качка зазначив, що починати обговорення нового Договору про дружбу з Росію можна лише після того, як Москва припинить порушення чинної угоди та відшкодує Україні всю завдані збитки. Він пояснив, що розірвання Угоди про дружбу та добросусідство з РФ не є питанням тактичних дій, які здійснює Україна для притягнення РФ до відповідальності.

"Головне: це фактично показує парадигму наших відносин – що в тому форматі, який є зараз, говорити про якісь мир і добросусідство не можна, і що повертатися до укладення такого чи подібного договору можна лише у випадках, коли Росія припинить порушення і відшкодує шкоду", – пояснив Качка.

Він наголосив, що нова угода, якщо вона з’явиться, буде укладатися "в нових умовах". "Очевидно, що та рамка, яка була закладена в середині 90-х, вона просто не відповідає тій дійсності, яка є між нами", – зазначив він, пояснивши, що в 90-х Україна тільки намагалася "будувати фундамент" рівноправних відносин з РФ.

"Це не дуже вдалося, з огляду на те, як Росія цим всім зловживає", – підсумував Качка.

Нагадаємо, 3 грудня Порошенко звернувся до Верховної Ради із невідкладною вимогою розірвати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Законопроект вже поданий на розгляд керівництвом парламенту. Президент пропонує поставити хрест на договорі одразу після виборів президента.

Залиште свій коментар

Вибір редакції