Розмова між Зеленським і Байденом відкладається через низку причин: американські ЗМІ пояснили, на що чекають США

Дата публікації
Перегляди
903
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розмова між Зеленським і Байденом відкладається через низку причин: американські ЗМІ пояснили, на що чекають США

Фото: The New York Times

Від Зеленського очікують більшої відданості у боротьбі з корупцією.

Розмова між президентом США Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським не відбувалася, оскільки нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського до боротьби з корупцією в країні, реформ та очищенні від олігархів. 

Про це пише The Washington Post у статті "Президент України знову потрапляє під тиск США – цього разу з поважних причин".

"Пан Зеленський, який справедливо протистояв тиску пана Трампа задля політичних послуг, схоже, намагається відповісти пану Байдену. Він вжив заходів проти одного потужного проросійського олігарха, закривши телевізійні мережі, які олігарх контролював. Він намагався просунути важливу судову реформу через парламент. А влада порушила кримінальні справи проти трьох колишніх чиновників у банку, який колись контролював Коломойський, з якого нібито було пограбовано 5,5 млрд доларів. Офіс пана Зеленського опублікував заяву у відповідь на санкції США, в якій сказано, що "Україна вдячна всім своїм партнерам за підтримку" в "битві з олігархами", - йдеться в матеріалі.

Водночас авторка статті Наташа Бертранд зазначає, що цього наразі недостатньо.

"Але президент повинен проявити більшу відданість цій боротьбі. Йому слід наполягати на судових реформах, відновити незалежність центрального банку та виключити будь-які кроки щодо ослаблення Національного антикорупційного бюро. Він повинен однозначно "порвати" з паном Коломойським і підтримати проти нього кримінальне обвинувачення. Переживши президента США, який прагнув його корумпувати, пан Зеленський тепер має можливість зав'язати партнерство з паном Байденом, яке може вирішальним чином сприяти спробі України звільнитися від Росії та приєднатися до демократичного Заходу. Йому слід скористатися цим", - пише вона. 

У статті Зеленського згадують як президента, який прийшов до влади з обіцянками боротися з олігархами, брудними суддями і мафіозними мережами.

"Але минулого року він відступив, звільнивши реформаторів зі свого уряду і президента центрального банку, загальмувавши судові реформи і заходи проти олігархів. Байден був рішучим прихильником незалежності України, як віцепрезидент він відвідав країну і зажадав звільнення корумпованого державного прокурора. Нова адміністрація президента США відновлює цю прореформаторську політику", - додає видання.

Нагадаємо, як розповів очільник МЗ Дмитро Кулеба, підготування до телефонної розмови президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського тривають і причини для занепокоєння відсутні. Новообраний лідер Америки нині насамперед зосереджений на внутрішньополітичних питаннях. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Дата публікації
Перегляди
903
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація