Зло перебуває у Кремлі. Розпочата Росією гібридна війна перетворюється на світову - Порошенко

Зло перебуває у Кремлі. Розпочата Росією гібридна війна перетворюється на світову - Порошенко

Фото: УНІАН

У Мюнхені відбувається міжнародна безпекова конференція.

Гібридна війна в Україні, яку розв'язала Російська Федерація, поступово зачіпає й інші країни.

Про це під час 54-ї Мюнхенської безпекової конференції сказав президент України Петро Порошенко.

"Сьогодні нам не залишається нічого іншого, як визнати, що гібридна війна, яку веде Росія, поступово перетворюється у повномасштабну світову гібридну війну. Кремль не знає меж у своїх прихованих намірах. Немає країни, яка була б так добре знайома з гібридною тактикою Москви, як Україна. Ось чому я закликаю весь світ: у наших з вами інтересах протистояти спробам Росії знищити нашу єдність і зруйнувати наші демократії. Ця війна ведеться на різних рівнях, на різних фронтах та на різних швидкостях. У цій війні вже задіяно багато різних акторів, які, можливо, навіть не усвідомлюють своїх руйнівних ролей. Однак, зло, яке стоїть за цією війною, є єдиним і воно перебуває у Кремлі", - сказав Порошенко.

До Мюнхена президент України привіз із Донбасу прапор ЄС.

"Цей прапор Європейського союзу я привіз до Мюнхена з лінії зіткнення на Донбасі. Цей прапор – демонстрація того, що питання Донбасу стосується не тільки України. Цей прапор – про всіх нас, хто хоче жити в Європі, де панує мир, безпека та стабільність", - наголосив глава держави.

Фото: Сайт президента України

Порошенко зазначив, що "санкції працюють. Зараз єдиним меседжем для Москви має бути те, що ціна продовжуватиме зростати до тих пір, поки російські війська не відійдуть з Донбасу та Криму. Якщо хтось досі думає, що санкції неефективні, тоді ми посилимо їх, запровадивши нові та прикривши лазівки".

Він переконаний, що "підвищення оборонного потенціалу України збільшить ціну російської агресії. Знаючи про сильну відсіч, Москва двічі подумає, чи починати новий наступ".

Президент України звернувся до світової спільноти:

"Закликаю міжнародну громадськість захищати правду. У себе вдома та на міжнародній арені. Через поліпшення національного законодавства та через кращу координацію між нами, щоб протистояти російській пропаганді та фейкам. Я звертаюся до наших міжнародних партнерів: підтримавши нас, використайте нагоду збудувати більше, ніж порядок у Європі. Захищаючи Україну, ви захищаєте власні суверенітет, територіальну цілісність та незалежність".

Порошенко нагадав, що світ серйозно не сприйняв десятиліття тому погрозливі заяви президента РФ Володимира Путіна.

"Давайте визнаємо, що ми не сприйняли серйозно, коли в 2007 році в Мюнхені російський президент оголосив свою війну цивілізованому світу. Російська агресія проти України у 2014 році стала найбільш серйозним та цинічним нападом на демократичні цінності і міжнародний порядок, заснований на правилах. Вона була добре спланована заздалегідь. І коли цей план почав реалізовуватися, було задіяно багато агентів", - наголосив глава держави.

Він нагадав про маргінальні ультраправі та ультраліві партії, яких протягом багатьох років підтримувала Росія в усьому світі.

"Погляньте на армії "тролів" та пропагандистів, які проникають у наші домівки, не визнаючи жодних кордонів, жодних моральних принципів та жодних правил. Погляньте на фейкові новини, які спотворюють реальність та вводять в оману наші суспільства. Погляньте на міграційні потоки, передусім, до країн Європейського Союзу, які мали дестабілізувати та підірвати його із середини. Погляньте на кібератаки, які спрямовані не лише на виборчі кампанії, а й на нашу критичну інфраструктуру", - сказав президент.

Він зазначив, що "протистояння російській агресії є екзистенційним викликом, який впливатиме на наше майбутнє. Чи буде це "російський світ з альтернативними цінностями", або "вільний світ з універсальними цінностями"? Перше, Вам потрібно зрозуміти, що таке є "русский мир". Прикладів є багато. Лише порівняйте рівень життя в колишньому Кенігсбергу з життям у Мюнхені. Або територію Карелії, яку Росія анексувала 80 років тому, з Фінською Карелією. Або Курильські острови, які Москва захопила після Другої Світової війни, з Японією. Різниця між "русским миром" та Вільним Світом приголомшує. "Русский мир" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского мира" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки".

Глава держави також наголосив, що необхідно позбутися ілюзій - умиротворення агресора породжує подальшу агресію.

"Скомпрометовані цінності та принципи швидко трансформуються у ще більшу агресію. Як би це дивно не лунало для когось, але сьогодні Україна - це головне поле битви за європейський порядок та архітектуру безпеки. Власне, Україна є щитом і мечем Європи", - підкреслив президент.

Порошенко закликав підтримувати зміцнення обороноздатності України.

"Ми не претендуємо на території нашого сусіда, а захищаємо власну землю. Посилений оборонний потенціал України збільшить ціну російської агресії. Перед обличчям такого сильного стримуючого фактору, Москва двічі подумає перш, ніж розпочинати нові наступальні дії. I останнє за рахунком, але не за значенням – тримайте відчиненими двері для України, чи то в ЄС, чи в НАТО", - сказав глава держави.

Він зауважив, що найбільші здобутки у сфері безпеки йдуть від розширення та трансформації, а не від відступу та збереження статус-кво.

Зазначимо, що в Мюнхені відбулася двостороння зустріч міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна та Росії Сергія Лаврова. Говорили про ситуацію на Донбасі. Проте так ні до чого не домовилися.

Сьогодні пізно ввечері або завтра в Мюнхені також мають відбутися переговори "нормандської четвірки" щодо Донбасу.

Нагадаємо, у Мюнхені відбувається триденна 54-та безпекова конференція. Там обговорюють роль Євросоюзу у світі щодо безпеки, його відносини з Росією та США. Торкатимуться тем збройних конфліктів на Близькому Сході, кібербезпеки, можливої ядерної загрози Північної Кореї, співпраці ЄС та НАТО. Також обговорюватимуть війну на Донбасі та російську агресію.

Українське питання є ключовим на мюнхенській конференції з безпеки

Українське питання є ключовим на мюнхенській конференції з безпеки

 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація