Розслідування про розкрадання в армії: "Укроборонпром" звинуватив журналістів у маніпуляціях

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розслідування про розкрадання в армії: "Укроборонпром" звинуватив журналістів у маніпуляціях

Фото: Укроборонпром

Там чекають на юридичну оцінку дій журналістів.

У ДК "Укроборонпром" вважають "некоректним" оцінювати розслідування журналістів "Наші гроші" про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України, до яких причетне оточення президента Петра Порошенка. Там стверджують, що журналісти не вказали джерела інформації і маніпулятивно викладали окремі дані.

Про це повідомляє прес-служба концерну.

Як стверджується, що тематика програми, зокрема щодо діяльності ТОВ "Оптимумспецдеталь", свідчить, що автори скористалися інформацією, яка могла бути отримана у рамках кримінальних проваджень, відкритих у 2015-16 рр.

У концерні пояснили, що з відкритих джерел відомо, що правоохоронними органами наразі розслідуються кримінальні провадження, де фігурує ТОВ "Оптимумспецдеталь". Серед них, зокрема:

  • Провадження від 02.03.2016 за ст. 191 ч. 5, порушене НАБУ, щодо складання і видачі посадовими особами державних підприємств "ХБТЗ", "КБТЗ", "ЛБТЗ" завідомо неправдивих документів про поставку матеріальних цінностей, які фактично не постачалися;
  • Провадження, порушене військовою прокуратурою Житомирського гарнізону 30.06.2016, щодо посадових осіб ДП "ЖБТЗ" про постачання ТОВ "Оптимумспецдеталь" деталей і приладів, закуплених у підприємств, які мають ознаки фіктивності;
  • Два провадження військової прокуратури Київського гарнізону від 24.11.2015 та 31.12.2015, де фігурують посадові особи ТОВ "Оптимумспецдеталь";
  • Провадження Головної військової прокуратури ГПУ від 01.04.2016 щодо співпраці ДК "Укроборонпром" із ТОВ "Оптимумспецдеталь".

В "Укроборонпромі" наголосили, що у рамках порушених кримінальних проваджень надають слідчим усю необхідну інформацію. Разом з цим у концерну немає даних щодо стану досудового слідства, адже надавати їх мають право винятково органи слідства.

"Керівництво Концерну зацікавлене, аби усі провадження розслідували якомога швидше, а посадові особи, причетні до зловживань, були покарані відповідно до Закону", - йдеться у заяві.

Там додали, журналісти програми "Наші гроші" маніпулятивно використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань і порадили їм звернутися за її перевіркою до першоджерел.

В "Укроборонпромі" вважають, що довільне використання інформації, що стосується питань нацбезпеки, "мусить отримати належну юридичну оцінку компетентних органів".

Нагадаємо, за даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборнпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів.

Програма "Наші гроші" опублікувала розслідування про розкрадання коштів в оборонному комплексі

Програма "Наші гроші" опублікувала розслідування про розкрадання коштів в оборонному комплексі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація