Розведення сил, вибори на Донбасі і моніторинг ОБСЄ: про що говорили на переговорах у Мінську

Проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, є неможливим.

Україна розглядає весь комплекс Мінських угод як єдиний пакет документів.

Про це повідомила прес-секретар представника України в тристоронньої групі в Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер в Facebook.

Україна вимагає від підписантів виконання взятих на себе зобов'язань. Зокрема, у відповідності з лінією розмежування від 19 вересня 2014 р. Дебальцеве має перебувати під контролем України, але було захоплено представниками ОРДЛО всупереч Мінським домовленостями.

"Блок питань з безпеки – точка відліку для всього Мінського процесу. Припинення вогню і стійкий мир – невід'ємна умова для просування вперед у вирішенні гуманітарних, політичних і економічних питань. Особлива роль повинна бути відведена ОБСЄ. На непідконтрольну Україні частину українсько-російського кордону повинна вийти озброєна місія ОБСЄ", - зауважила Оліфер.

Голова СММ ОБСЄ Ертугрул Апакан повідомив про те, що місія також не має доступу до місць розведення сил і засобів.

"Проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, де присутнє 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь, є неможливим. Окремо Україна ставить питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 р.", - пише прес-секретар.

Також під час засідання Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма особливо звернув увагу на необхідність розблокування процесу звільнення людей, а також допуску експертів Міжнародного Комітету Червоного Хреста в ОРДЛО, тим більше, що блок гуманітарних питань був важливою складовою зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в Берліні.

Через порушення цих домовленостей представники МКЧХ сьогодні не були допущені до заручників в ОРДЛО.

Нагадаємо, що повноважний представник Росії в Тристоронньої контактної групи по Україні Борис Гризлов достроково покинув переговори в Мінську.

Гризлов мовчки пройшов повз журналістів до виходу. Але тристороння контактна група після цього продовжила роботу.

 

ВідеоТристороння зустріч у Мінську триває вже три години за зачиненими дверима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: