Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розведення військ. Зеленський розповів про "кубик Рубіка" в голові та як його "садять на шпагат"

Він зазначив, що в Мінських угодах є відведення на позиціях, які Україна не може собі дозволити.

Володимир Зеленський заявив, що готовий ухвалювати складні рішення як президент – як-от розведення військ чи обмін полоненими з РФ, але незадоволений постійними наріканнями на ці дії. Якщо це буде тривати, глава держави пригрозив з кожного складного питання радитися з суспільством на референдумах, шо не призведе до швидкого вирішення.

Про це він сказав під час пресмарафону 10 жовтня.

Він зазначив, що у Мінських угодах є відведення на позиціях, які Зеленський не може собі дозволити, але вони вже підписані.

"Я зараз як Ван Дам, в такому конкретному шпагаті знаходжусь. Було б три ноги, на три б мене посадили. Тому я зараз роблю все, що можу, виходячи з умов. Відвожу там, де можу забезпечити безпеку", - пояснив Зеленський.

"А коли мені далі скажуть далі по "Мінську" йти я прийду до вас і скажу, а зараз, шановне суспільство, давайте всі разом сядемо на шпагат і разом будемо відповідати за кожне життя, яке ми зараз втрачаємо чи можемо потім втратити".

Зеленський поскаржився, що тільки-но він ухвалює якесь рішення, лунають нарікання від сторін, з якими він не порадився, як було, за його словами, в ситуації з обміном Цемаха. "Я приймаю рішення, я тому і президент. Тому я повернув людей, на тих умовах, на яких це зробив. Це складне рішення".

Тут він зазначив, що готовий приймати такі складні рішення, але якщо його будуть "садити на шпагат кожного дня", то він звернеться до суспільства і буде "сідати разом з ним" і радитися з кожного питання на референдумів.

"Якщо я відчуваю, що я можу щось зробити, і в людей є очікування – я роблю. Якщо щось може призвести до війни, то я вагаюся", - додав Зеленський.

Щодо нового розведення Зеленський сказав, що є складнощі: "Є кубік Рубіка в моїй голові, в голові нашої команди. Ми намагаємось правильно діяти, щоб припинити війну".

Зазначимо, через обстріли бойовиків на Донбасі, чергове розведення сил у Золотому і Петрівському не розпочалося, як планувалося, 7 жовтня. Терміни розведення порушилися через те, що терористи кілька днів тому обстріляли населені пункти.

Українське військо має відійти 1 кілометр від лінії розмежування, дзеркально на таку ж відстань має відійти і противник. Основна передумова розведення сил – це дотримання режиму припинення вогню на цій ділянці протягом щонайменше тижня. Ці дані має підтвердити ОБСЄ. Перший етап розведення полягає у відведенні військ, другий – у демонтажі інженерних споруд та розмінуванні.

У зонах розведення військ на тимчасово окупованому Донбасі Нацполіція має намір збільшити свою присутність. Українські поліцейські залишаться в Золотому-4 і Катеринівці. Вони стежитимуть за безпекою громадян. Копи у складі піших і автопатрулів будуть реагувати на виклики і повідомлення місцевих мешканців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції