Розвідка повідомила про серйозну загрозу вторгнення армії РФ до України суходолом  – Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Техніка ворога стоїть поруч з кордонами.

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що отримав розвідувальні дані щодо серйозної загрози атаки РФ на Україну суходолом. 

На думку українського лідера, атака на українські катери – спланований росіянами елемент ескалації ситуації в акваторії Азовського моря, яка триває вже кілька місяців.

"Я впевнений, що це ще далеко не кульмінація. Розвідувальні дані говорять про надзвичайно серйозну загрозу суходольної операції проти України", - наголосив гарант. 

РНБОУ рекомендувала запровадити воєнний стан на 60 днів. Моє рішення - 30. Щоби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня. Саме на початку грудня я внесу до парламенту проект рішення про дату президентських виборів. Відповідно до Конституції ці вибори мають відбутися 31 березня 2019 року. Наш спільний обов’язок – захистити Україну. Захист України – це не лише захист території і військової техніки. Це – насамперед захист людей. Ми маємо бути максимально готові до будь-яких дій з боку нашого агресивного, неврівноваженого і доволі передбачуваного сусіда.

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 26 листопад 2018 р.

Він оголосив, що від 28 листопада буде введено воєнний стан строком на 30 днів.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада, яка планує зібратися о 16:00 понеділка, 26 листопада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод. 

ВідеоРадикали і "Батьківщина" не дозволяють відкрити засідання у ВР щодо введення воєнного стану

Представники "Радикальної партії" та "Батьківщини" заблокували трибуну і вимагають проведення консультацій з президентом до відкриття засідання. Опублікований указ містить норму, яка обмежує право на проведення виборів. Фракції хочуть додати постанову, що вибори таки відбудуться у передбачений термін. 

Радикали і "Батьківщина" не дозволяють відкрити засідання у ВР щодо введення воєнного стану

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції