Розворушити НАЗК повинна Рада – міністр юстиції Петренко

"Не може бути вічна перевірка декларацій", – сказав міністр.

Верховна Рада повинна ухвалити законопроект, який розблокує роботу Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це міністр юстиції Павло Петренко заявив в інтерв'ю Укрінформу.

Як відомо, Мін'юст ставить питання про переформатування НАЗК, для цього навіть внесли у парламент відповідний законопроект.

Натомість керівник НАЗК Наталія Корчак стверджує, що перевіряти декларації НАЗК заважає відсутність доступу до реєстрів, за якими можна провести цю перевірку автоматично. На таке зауваження журналіста Петренко відповів:

"Думаю, що українцям набридло слухати різного роду версії, чому НАЗК неспроможне перевіряти декларації. Станом на зараз досить давно закінчився строк для перевірки декларацій першої групи державних службовців, у тому числі й міністрів. Поки що ми не бачимо і не чуємо жодного результату, що само по собі є порушенням вимог закону про запобігання корупції. НАЗК повинно оголосити результат: є порушення чи немає. Коли цього результату не оголошено – це свого роду маніпуляція. Перевірка закінчилася, а результат тримається у великому секреті".

"Думаю, ця ситуація повинна бути вирішена в парламенті. Гірше, коли державний орган не працює. Треба або показати результати роботи, або іншого варіанту, як переформатування, я не бачу. Думаю, що українські депутати знайдуть правильне рішення. Законопроект є в парламенті, нічого не заважає його проголосувати і запустити нормальний процес роботи НАЗК", – також сказав Петренко.

Він наголосив, що вже подана велика кількість електронних декларацій, які НАЗК зобов'язана перевірити.

"Державні службовці не можуть бути заручниками того, що хтось не виконує свою роботу. Не може бути вічна перевірка декларацій. Єдиний легальний вихід на сьогодні, щоб розблокувати роботу НАЗК, це або прийняття закону, або щоб члени НАЗК почали працювати, а не займатися  сварками і перекиданням відповідальності один на одного", – додав міністр.

Нагадаємо, член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка після численних скандалів із головою НАЗК Наталією Корчак подав у відставку. Рябошапка зазначив, що разом із Русланом Радецьким пропонував власний план виведення НАЗК із кризи, проте він був відкинутий іншими колегами.

Як відомо, конфлікт всередині керівництва НАЗК триває вже доволі давно. Чвари вилилися у взаємні звинувачення голови Наталії Корчак і її підлеглих Руслана Радецького та Руслана Рябошапки в саботажі та професійній неспроможності.

Радецький уже заявляв, що Корчак має піти у відставку. А сама Корчак неодноразово критикувала роботу Радецького. Натомість віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що критика голови НАЗК Наталії Корчак є частиною плану із знищення цього органу.

Цьогоріч електронне декларування супроводжував скандал за скандалом. Окрім резонансних змін до закону щодо  декларування статків очільників антикорупційних організацій, напередодні 1 квітня, дедлайну для подавання е-декларацій система НАЗК почала давати збій. Сайт неодноразово зависав, через що частина з близько 700 тисяч українських держслужбовців та працівників державних структур не могла нормально подати е-декларації про доходи.

Очільниця НАЗК Наталія Корчак, яка також мала проблеми із поданням декларації онлайн, заявила, що сайт гальмував через велику кількість відвідувань. Крім того, вона попередила, що за несвоєчасне подавання декларацій відповідальність нестимуть самі українці. А згодом через численні "провали" в роботі НАЗК, в тому числі й через затримки в перевірці декларацій, прем'єр-міністр Володимир Гройсман порадив Корчак піти у відставку.

ВідеоКорчак вимагає незалежного аудиту НАЗК

Залиште свій коментар