РПЦ виступила з ультиматумом до Єрусалимського патріархату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РПЦ погрожує розривом відносин, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський в рішенні надати Україні автокефалію.

Російська православна церква (РПЦ) має намір призупинити служіння в Храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський в рішенні надати автокефалію.

Про це пише "Сноб" з посиланням на секретаря Руської духовної місії в Єрусалимі ігумена Нікона.

Нікон зазначив, що поки Єрусалимський патріархат не відреагував на рішення Синоду РПЦ про розрив спілкування з Константинополем. Проте, якщо Єрусалим візьме бік Вселенського патріархату, то "це буде продовження скандалу". Тоді, вважає священнослужитель, РПЦ доведеться розірвати стосунки і з Єрусалимським патріархатом.

За словами Нікона, ситуація не завадить вірянам РПЦ бути присутніми на церемонії сходження Благодатного вогню. Але причащатися або служити вони вже не зможуть.

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду Російської православної церкви в Мінську 15 жовтня було ухвалено рішення, що РПЦ повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть дотримуватися рішення Константинополя щодо України.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив подовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У Російській православній церкві, своєю чергою, звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ’я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

Відео Курс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

Так вирішили на засіданні синоду у Мінську, яке скликав московський патріарх Кирил. Обидві церкви припиняють євхаристійне спілкування із Константинополем. На практиці це означає, що російські клірики не братимуть участь у спільних літургіях разом із ієрархами та священниками Вселенського патріархату, а віряни РПЦ не зможуть причащатися і молитися у храмах опонента, зокрема і на грецькій горі Афон.

Курс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції