Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РПЦ заявила, що патріарх Філарет попросив у Москви "вибачення і примирення"

В УПЦ КП це категорично заперечують.

Російська православна церква заявила, що глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет направив листа патріархові Кирилу та єпископату РПЦ, в якому нібито попросив вибачення і примирення.

Про це повідомляє Медуза з посиланням на сайт Московського патріархату.

У листі Філарет нібито попросив про «відновлення євхаристійного та молитовного спілкування» і про скасування всіх рішень стосовно нього та УПЦ КП.

«Лист завершується словами: „Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім“», — розповіли в РПЦ.

В УПЦ КП таку заяву категорично заперечують. Речник церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій заявив, що «ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень такого змісту не направляв, не направляє і направляти не буде».

За його словами, заява про лист Філарета – «провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності».

Нагадаємо, що 30 листопада на засіданні Архієрейського собору РПЦ глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій попросив підкреслити особливий статус Української православної церкви Московського патріархату в статуті РПЦ

Зазначимо, що у Верховній Раді лежить кілька так званих церковних проектів. Законопроект №4511 "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких перебувають в державі, що визнана Верховною Радою країною-агресором" може діяти лише на церкви з центром у Росії. Якщо Архієрейський собор переніс керування УПЦ МП в Київ, вплив закону на релігійну організацію опиняється під питанням. Парламент мав проголосувати його навесні 2017 року, проте закон зняли з порядку денного через небажання нардепів втручатися у справи релігії.

Водночас згаданий речником УПЦ КП законопроект №5309 ще чекає на перше читання. Ним пропонується внести зміни до назв релігійних організацій, які входять до структури іншої релігійної організації, керівний центр якої перебуває в державі, яка визнана країною-агресором.

Залиште свій коментар

Вибір редакції