Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рух "Чесно" зафіксував агітацію у Facebook, попри заборону

На сторінках у соцмережі зафіксовано порушення "тиші" у день виборів.

У день дострокових виборів до Верховної Ради 21 липня у соціальній мережі Facebook фіксують активну рекламну кампанія за та проти кандидатів у депутати.

Про це повідомляє рух "Чесно".

Спостерігачі розповідають, що частина реклами транслюється із офіційних сторінок партій та мажоритарників, однак левова частка реклами транслюється із неофіційних фан-сторінок та сторінок, які транслюють антирекламу. Таким чином, політики ігнорують пряму заборону закону на агітацію в "день тиші" та день виборів.

"Офіційна сторінка "Слуги народу" мобілізує своїх прихильників взяти участь у голосуванні, протиставляючи це тому, що старі політики розраховують на те, що молодь залишиться вдома. Змістовно більшість дописів ідентична, однак таргетовані вони на різні міста. Станом на 12 годину 21 липня на сторінці "Слуги народу" транслюється 34 активні рекламні дописи", – вказує рух "Чесно".

Аналітики наводять і приклади агітації за інші партії – "Батьківщину", "Опозиційну платформу – За життя", "Голос", "Європейську солідарність" та інші.

"Однак, чи не найбільше нехтують "днем тиші" і забороною на агітацію в день виборів саме мажоритарники", – додали аналітики.

Законодавство забороняє агітацію за чи проти кандидатів у народні депутати в день виборів і в "день тиші", який йому передує.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

ВідеоПідкуп виборців й спроба теракту. До МВС надійшло майже 2 тисячі заяв про правопорушення

Найбільше правопорушень зафіксовано у Донецькій та Дніпропетровській областях. Це - незаконна агітація, намагання підкупу виборців й перешкоджання голосуванню. За цими фактами правоохоронці вже відкрили три десятки кримінальних проваджень.  

Підкуп виборців й спроба теракту. До МВС надійшло майже 2 тисячі заяв про правопорушення

Залиште свій коментар

Вибір редакції