Румунія готова до діалогу щодо скандального освітнього закону – Клімкін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зауваження румунської громади будуть враховані, наголосив урядовець.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін сьогодні, 13 жовтня, провів зустріч зі своїм румунським колегою Теодором Мелешкану, обговорили дипломати український закон про освіту.

Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що у Румунії розмова відбулася зовсім не так, як в Угорщині.

"Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою", - наголосив він.

Також Клімкін відзначив, що новим законом Україна не позбавляє нацменшини права на освіту.

"Закон - про людей в першу чергу, а не про політику. Вдячні за конструктивний підхід і підтримку румунській стороні", - наголосив він, пообіцявши врахувати всі рекомендації Венеціанської комісії після винесення висновку щодо закону. Цитувала слова Клімкіна речниця МЗС Мар'яна Беца. 

"Ми також врахуємо рекомендації консультацій з румунською громадою при розробці імплементаційного механізму закону", - додав міністр.

За словами Клімкіна, сенс закону - поєднати вивчення румунської та інших мов національних меншин з вивченням української.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання в закладах освіти визначено державний. У документі передбачається, що в закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін на двох і більше мовами - державною, англійською, а також на інших офіційних мовах Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Румунія і Угорщина розкритикували прийнятий закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. З заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн. Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту з-за порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти рідною мовою для етнокультурних меншин в Україні. Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума РФ підготувала заяву щодо українського закону про освіту, в якому засудила прийняття Верховною Радою документа. У МЗС РФ підкреслили, що документ зачіпає інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Натомість експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон про освіту на розгляд Венеціанської комісії

Відео Чи постраждають нацменшини від нового закону "Про освіту"

Залиште свій коментар

Вибір редакції