"Русский язык не является иностранным". В партії Медведчука відмовилися говорити в парламенті українською

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В ОПЗЖ заявили, що говорити російською – принципова позиція.

Народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя" мають намір виступати у Верховній Раді тією мовою, якою їм зручно в знак протесту.

Про це розповів новообраний народний депутат від "ОПЗЖ" Нестор Шуфрич, передає УНІАН.

Шуфрич вважає, що російська мова "не є іноземною в Україні" і народні депутати від партії вимагають забезпечити доведення до них інформації цією мовою.

"Русский язык не является иностранным в нашей стране. Это язык, который выписан в 10 статье Конституции. Верховной Радой гарантируется право использовать любой язык, если об этом заранее уведомлен секретариат для обеспечения перевода. Народный депутат имеет право говорить на том языке, на котором ему удобно. А вопрос доведения этой информации другим депутатам на государственном языке должен быть обеспечен техническими службами секретариата Верховной Рады", – сказав Шуфрич російською мовою.

За його словами, говорити російською – це принципова позиція як його самого, так і депутатів від "ОПЗЖ". "Это и принципиальная, и моя собственная инициатива, это своего рода наш протест в отношении того, что сегодня происходит в сфере использования русского, венгерского, румынского и других языков, возможность использования которых с принятием закона о украинском языке как государственном и закона об образовании существенно ограничена", – продолжив Шуфрич російською мовою.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Відео "Опозиційний блок – За життя" оголосив лідера та першу десятку із виборчого списку

Напередодні зазначалось, що "За життя" мають блокуватись із "Опозиційним блоком". Але попри прогнози членів цих політсил союзу не відбулось. Тож у першій десятці кандидатів значиться лише прізвища тієї частини опоблоку, який пов’язують з кумом Путіна Віктором Медведчуком.    

"Опозиційний блок – За життя" оголосив лідера та першу десятку із виборчого списку

Залиште свій коментар

Вибір редакції