Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саакашвілі розповів про цілі Росії в конфлікті в Нагірному Карабасі

Москва хоче перекрити альтернативне джерело нафти й газу для Європи.

Росія переслідує кілька стратегічних цілей у конфлікті в Нагірному Карабасі.

Про це заявив голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі на своїй сторінці в Facebook.

На думку голови Одеської ОДА, конфлікт Вірменії та Азербайджану не вигідний жодній із цих країн, але схожий на путінську провокацію проти Азербайджану і Туреччини.

"У зв'язку із загостренням азербайджано-вірменського конфлікту моя позиція наступна - конфлікт зараз невигідний ані Вірменії, ані Азербайджану. Те, що сталося кілька днів тому, дуже схоже на путінську провокацію проти Азербайджану і Туреччини і також шкодить Вірменії. Причому Москва до такого розвитку подій готується давно. Росія давно й інтенсивно озброює обидві сторони, а в останні роки в терміновому порядку побудувала дорогу чисто військового призначення з Дагестану в Грузію, яка одночасно є шляхом для найшвидшого вторгнення в Азербайджан", - зазначив Саакашвілі.

На його переконання, провокуючи конфлікт, Росія переслідує відразу кілька стратегічних цілей: отримує привід для вторгнення і відчуження території, якою проходять нафто- і газопроводи Азербайджану, таким чином Європа може втратити альтернативне джерело енергоносіїв із Азербайджану і Туркменістану, а уряд Ільхама Алієва, який завжди проводив незалежний курс, може бути поставлено у вкрай складне становище.

Нагадаємо, що Азербайджан звинуватив Вірменію у нічних обстрілах з карабахської сторони. Як твердиться у офіційному повідомленні, зі сторони Нагірного Карабаху велися обстріли найближчих до межі сіл. Жертв у нічних обстрілах немає.

Зі свого боку Вірменія заявляє про поновлення обстрілів з боку Азербайджану зранку. Міноборони повідомило, що з 6-ї ранку неділі, 3 квітня, обстрілюють карабахські позиції, вогонь "ведеться з ракетно-артилерійських засобів із застосуванням бронетехніки".

Як відомо, в ніч на 2 квітня відновилися бойові дії між Азербайджаном та Вірменією в Нагірному Карабасі.

В Азербайджані вже заявили, що розгорнуть повномасштабну війну, якщо вірменські війська не покинуть Карабах.

Міжнародна спільнота висловила занепокоєння з приводу відновлення боїв в Карабасі. В НАТО та ОБСЄ закликають сторони до мирних переговорів.

При цьому, у Вірменії вже повідомили, що втрати вірменських військових сягнули 18 осіб, поранень зазнали близько 35 вірменських військових. При цьому, Єреван  заявляє, що втрати Азербайджану значні. Це стосується і військових, і техніки.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Баку піде на мирне вирішення конфлікту за умови збереження територіальної цілісності країни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції