Сакварелідзе розповів подробиці тиску на суддю у справі "діамантових прокурорів"

Марію Приндюк тричі викликали на допит в Головне слідче управління ГПУ.

Заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявляє, що через регулярний тиск на суддю Марію Приндюк, яка санкціонувала слідство щодо "діамантових прокурорів", у неї погіршився стан здоров'я, через що вона останнім часом перебуває в лікарні.

Про це він написав у Facebook.

За його словами, починаючи з середини серпня, Марію Приндюк тричі викликали на допит в Головне слідче управління ГПУ нібито у справі екс-голови апеляційного суду києва Антона Чернушенка, який підозрюється у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду та винесення завідомо неправосудних судових рішень.

"При цьому, що цікаво, під час проведення допитів питання, що стосуються цього кримінального провадження, їй практично не ставили. Наприклад, під час другого допиту було озвучене тільки одне питання по цій тематиці. Як виявилося, слідчих цікавили зовсім інші моменти, пов'язані, як нескладно здогадатися, як раз з виданими суддею санкціями на проведення негласних (слідчих) дій щодо "діамантових прокурорів". Саме цій темі було приділено фактично всю увагу", - стверджує Сакварелідзе.

Зі слів Приндюк, питання в основному стосувалися таємної інформації, до якої вона доступу не мала, і відповідно не могла дати на них які-небудь відповіді.

"Це все зафіксовано в протоколах допитів, які є в розпорядженні слідчого і тільки він може надати їх розголосу. Також, як мені відомо, і я хочу ще раз підтвердити, слідчі намагалися схилити суддю дати свідчення про те, що справа незаконна в обмін на зняття всіх претензій, проте вона відмовилася від подібного співробітництва з ГСУ, за що я їй дуже вдячний", - написав він.

Заступник генпрокурора зазначив, що погіршення здоров'я судді не зупинило слідчих ГСУ, які вимагали від начальника відділення лікарні дати дозвіл на проведення слідчих дій, у чому їм було відмовлено.

"19 грудня була отримана чергова повістка на допит, на якому планувалася присутність не тільки слідчого ГСУ, але і заступника Генерального прокурора України, який курує цей напрямок, що цілком очевидно можна розцінити як чіткий сигнал про намір вручити підозру. Також на ім'я Марії Приндюк було надіслано рекомендований лист, який вона змогла отримати, через об'єктивні обставини, тільки сьогодні. Дивно, але отриманий конверт був розкритий. У ньому була вже тільки одна повістка. У мене є дуже вагомі підстави вважати, що ще вчора, до того, як вся наявна у мене інформація стала публічною, там була і підозра. І я радий, що вдалося зупинити процес по суті незаконного переслідування судді за абсолютно законні дії, яка не побоялася піти наперекір системі і вчинити по совісті і закону на благо своєї країни", - написав він.

Вчора я публічно заявив про існуючий тиск на суддю Апеляційного суду р. Києва Марію Приндюк, яка у червні цього...

Posted by Davit Sakvarelidze on Thursday, December 24, 2015

Раніше Сакварелідзе вже повідомляв про тиск на Приндюк. Заступник генпрокурора зазначив, що Приндюк "шантажували, щоб вона визнала, що справа діамантових прокурорів сфальсифікована, однак суддя відмовилася це робити".

Нагадаємо, 5 липня СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими".

Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: