Сакварелідзе вважає, що позиція Порошенко вплинула на його звільнення

Колишній заступник Шокіна просив підтримки у президента.

Звільнений із посади генпрокурора України Давід Сакварелідзе заявив про те, що його могли взяти на роботу у ГПУ для "відводу очей". Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Фокус".

За його словами, у конфлікті Петро Порошенко став на бік колишнього генпрокурора Віктора Шокіна, який був затятим противником прогресу або реформування в прокуратурі.

"Наприклад, більшість керівників у створеному нами управлінні з реформування, яких ми набирали через конкурс поза системи і які супроводжували конкурсний відбір у місцеві прокуратури, написали заяви про звільнення. Це безпосередньо ті люди, призначення яких особисто прискорював і домагався сам президент, поки команда Шокіна не зробила все можливе щоб з системи видавити", - пояснив Сакварелідзе.

Екс-заступник генпрокурора вважає, що його могли взяти "для відводу очей".

"Мовляв, нехай грузин займається імітацією реформ і корекцією іміджу прокуратури, а Шокін, тим часом, буде робити те, що потрібно", - додав він.

Сакварелідзе також розкрив подробиці двох коротких зустрічей із Порошенком. Глава держави обіцяв йому зупинити звільнення в його команді.

"На першій (зустрічі – Ред.) я попросив президента про підтримку. Сказав, що моїх хлопців звільняють. Він обіцяв підтримати мене і зупинити звільнення", - сказав колишній заступник Шокіна.

Говорячи про протести під стінами ГПУ, Порошенко поцікавився, чи не буде Сакварелідзе звільнятися і брати участь у процесах вже як політик.

"Він запитав мене, чи не буду я писати заяву і брати участь у цьому процесі, як політик. Я відповів, що не збираюся цього робити, але якщо у президента є таке бажання, він може мене звільнити, оскільки сам запросив мене в Україну", - розповів колишній прокурор.

Рішення про звільнення, на думку Сакварелідзе, пов'язане з позицією Порошенка.

"За три дні з вуст спікера прокуратури я почув, що я звільнений. Думаю, що він так само озвучив позицію президента", - заявив він.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада проголосувала за відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Таке рішення підтримали 289 нардепів.

Втім, перед відставкою, Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе. Офіційною причиною звільнення назвали реорганізацію та ліквідацію посад, а також порушення їм (Сакварелідзе) правил прокурорської етики.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: