Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Транзит газу, закон про освіту та декларування: як вирішили складні питання на саміті Україна-ЄС

Європа відзначила наближення законодавства України до законодавства ЄС.

ЄС повторно наголосив на своїй підтримці незалежності України, її суверенітету та територіальній цілісності та визнав суттєвий прогрес, якого досягла Україна у процесі реформ.

Про це йдеться у спільний заяві ЄС та Україною після саміту у Брюсселі.

У ньому взяли участь президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер і президент України Петро Порошенко.

Вони відзначили наближення законодавства України до законодавства ЄС. Йдеться, зокрема, про сфери цифрового ринку, митної співпраці та енергетики. Також у ЄС привітали низку реформ, реалізація яких розпочалася після останнього саміту, зокрема у сферах охорони здоров'я та пенсійного забезпечення, а також у сфері децентралізації та держуправління, держзакупівель і екологічних реформ. У ЄС схвально відгукнулись щодо ухвалення законів про приватизацію і національну безпеку.

Під час саміту наголосили на важливості продовження та активізація зусиль у боротьбі з корупцією. У ЄС привітали закон про Вищий антикорупційний суд та очікують швидкого ухвалення необхідних поправок до нього. Також була погоджена негайна потреба створити ефективний механізм перевірки електронних декларацій статків і скасувати зобов'язання для громадських активістів подавати декларації майна.

ВідеоНа саміті Україна-ЄС приділять увагу боротьбі із корупцією

До бельгійської столиці на зустріч вирушив президент Петро Порошенко. Євросоюз представлятиме голова Ради ЄС Дональд Туск та очільник Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. У Верховній Раді до саміту вже підготували проект заяви. Планують обговорити реформи в Україні та реалізації угоди про асоціацію.

На саміті Україна-ЄС приділять увагу боротьбі із корупцією

Зазначається, що від України очікують заходів, спрямованих на поліпшення бізнесового та інвестиційного кліматів, а також на захист прав економічних операторів.

Також у ЄС наголосили, що для інтеграції українського енергетичного ринку з європейським слід завершити реформи ринку газу та електроенергії, зокрема процес роз’єднання ("анбандлінгу") видів бізнесу. Європейський союз підтвердив роль України як транзитної держави та знову підтвердили готовність до тристороннього процесу щодо транзиту газу до Євросоюзу після 2019 року.

Стосовно Закону України "Про освіту" від України вимагають повністю втілити рекомендації Венеціанської комісії, зокрема про перехідний період до 2023 року і регламентування нерозповсюдження на приватні школи.

Україна та ЄС погодилися з важливістю співпраці у зміцненні кібербезпеки та чесності виборів, боротьбі проти гібридних загроз, зокрема дезінформації.

Також у підсумковій заяві саміту багато що не сподобається Кремлю: осуд Росії, МН17 і звільнення політв'язнів. Європейці ще раз чітко вказали на підтримку України та засудили агресивні та протизаконні дії Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції