"Самопоміч" пропонує змінити закон щодо генпрокурора: його мають обирати через конкурс

У партії зазначають, що в Україні завжди "друг президента ставав генпрокурором".

Фракція "Самопоміч" пропонує змінити законодавство так, щоб генерального прокурора обирала на конкурсі незалежна комісія фахівців.

Про це заявив представник нардеп Єгор Соболєв, передає Українська правда.

"Нам потрібен закон, за яким всі наступні генпрокурори обиратимуться виключно незалежною комісією через конкурс", - вважає він.

"Зараз обставини знову складаються так, що президент хоче призначити генпрокурором свого друга. Так завжди було в Україні: друг президента ставав генпрокурором – і далі діяв за принципом "друзям все, ворогам – закон", - додав Соболєв.

У фракції "Самопоміч" вважають, що Петро Порошенко "має зробити висновки з провалу Віталія Яреми, провалу Віктора Шокіна, які не розслідували жодної справи про терор Майдану, жодної справи про топ-корупцію".

"Ми маємо ухвалити закон, за яким новий і всі наступні генпрокурори обиратимуться незалежною комісією через конкурс", - заявив Соболєв.

У "Самопомочі" пропонують взяти за взірець досвід обрання директора Антикорупційного бюро, антикорупційного прокурора.

"Вони мають під телекамери, у відкритому режимі провести з кожним кандидатом співбесіду, за процедурою відкритого конкурсу, коли кожен може подати документи, – визначити трьох найкращих і вже запропонувати президенту й парламенту безпомилково вибрати сильного, незалежного генпрокурора", - сказав Соболєв.

Такий прокурор, на його думку, допоможе парламенту "відігнати олігархів від державних підприємств, почне відновлювати справедливість по відношенню до жертв Майдану…. Почне творити в суспільстві довіру, що зміни почалися".

За словами Соболєва, "Самопоміч" давно розробила такий законопроект, а зараз його оновила "з урахуванням останнього досвіду" – і цей закон слід ухвалити якомога швидше.

Раніше лідер фракції БПП Юрій Луценко повідомив, що президент України Петро Порошенко почав консультації з підбору кандидатури на посаду генерального прокурора України. Він додав, що сам розмовляв з Порошенком про посаду генпрокурора. "Я відповів, що не хочу, але готовий", - заявив Луценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: