Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Самозахоплення влади: у шести регіонах протестувальники взяли під контроль місцеві ОДА

23 січня відбувся штурм адміністрацій у п'яти областях України.

У четвер, 23 січня, протестувальники у п'яти областях України влаштували штурми місцевих обладміністрацій. У Львові, Житомирі, Рівному та Хмельницькому приміщення були захоплені.

Близько двох тисяч львівських протестувальників пікетували Львівську ОДА, після чого кілька сотень з них пройшли у будівлю, вимагаючи зустрічі з главою – Олегом Салом. Заходили мирно і закликали не псувати майно. До кабінету голови пройшли і навіть примусили його написати заяву на звільнення.

Поки не відомо, чи буде чинною заява, написана під примусом, однак протестувальники йти не збираються. До будівлі стягують бочки та дрова і готуються ночувати.

У Житомирі місцеві протестувальники пішли на штурм облдержадміністрації після того, як депутати не підтримали пропозицію внести до порядку денного сесії 23 січня питання про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Після штурму депутати передумали і включили нагальне питання в порядок денний: 76 голосів "за".

У Рівному штурм ОДА відбувся після Народного віче, щоправда без вандалізму тут не обійшлося – протестувальники вибили двері. Вони поставили вимогу перед виконувачем обов'язки губернатора області Анатолієм Юхименком зв'язатися в телефонному режимі з президентом Віктором Януковичем, аби той прибрав бійців "Беркуту" та внутрішні війська зі столиці. Також активісти вимагали, щоб депутати облради провели сьогодні позачергову сесію, а владу передали Народній раді.

Штурм ОДА у Рівному, Рівне
mukachevo.net
У Рівному "штурмовики" вибили двері адміністрації

У Хмельницькому протестувальники також захопили будівлю обласної державної адміністрації і забарикадували в'їзд до території приміщення. Активісти утворили живий коридор, через який збираються впускати та випускати чиновників. Ще 20 активістів заблокували під'їзди до будівлі. Окрім того у центрі міста оголошено безстрокову акцію.

Обурені протестувальники намагались взяти штурмом і Полтавську ОДА, однак їхній рішучий намір зміг спинити місцевий начальник міліції Віталій Ємець. Він зняв шапку, щоб вшанувати хвилиною мовчання убитих активістів у Києві, і разом з усіма заспівав Гімн України. Після цього протестувальників вдалось відмовити від подальшої ескалації конфлікту.

У Черкасах протестувальники прорвалися в будівлю ОДА після нетривалого штурму та агресивної оборони. Після прориву крізь двері було чути постріл, повідомлии ЗМІ. Також у будівлі знаходяться люди в повній амуніції. Тим часом активістів продовжували заливати водою у мінусову температуру.

Мітингувальники у Тернополі захопили будівлю ОДА. Кілька тисяч людей  понад годину штурмували приміщення. Ззовні вхідні двері від них блокували міліціонери, а зсередини вхід блокував "Беркут". Люди спочатку по черзі вихоплювали міліціонерів, зривали з них погони і передавали у натовп, а потім розбили двері і прорвалися всередину. "Беркут" кинувся навтьоки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції