Санкції проти мільйонів. В українському офісі ВКонтакті прокоментували блокування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влад Леготкін пояснив позицію українського представництва соцмережі у своєму відеозверненні.

Прес-секретар українського представництва ВКонтакті Влад Леготкін записав відеозвернення (редакція ТСН має звернення у своєму розпорядженні), в якому прокоментував блокування соцмережі в Україні.

"Чи є блокування доступу до такого великого сайту ефективним методом захисту інформаційного простору? Адже українці ділилися ВКонтакті власними думками, українські медіа давали різні точки зору", - зазначив Леготкін.

"ВКонтакті — це мільйони людей з різними поглядами. Люди спілкувалися з родичами та друзями, вільно розповідали, чим живе Україна — в тому числі жителям Росії та інших держав. Їх позбавляють цього. Звичайно, ми сприйняли вихід указу з жалем. Це санкції в першу чергу проти мільйонів українських інтернет-користувачів", - наголосив він.

У зверненні він також звернув увагу, що українське представництво завжди дотримувалося всіх діючих українських законів, сплачувало податки та ніколи не блокувало спільноти чи людей за політичні чи будь-які інші погляди.

"Під час Євромайдану українці мали вільний доступ до спільнот про події, навіть якщо Роскомнагляд блокував їх у Росії. Ми ніколи не нав'язували щось політичне, трималися й тримаємося осторонь від політики", - йдеться у зверненні.

28 квітня РНБО видала рішення про застосування економічних та обмежувальних санції проти низки російських компаній, серед яких — і згадані вище ВКонтакті і "Однокласники", а також "Яндекс", "Мейл.ru" та ще понад 460 компаній з РФ. І ось, 15 травня, президент Петро Порошенко, саме за два дні до історичного підписання угоди про безвіз Євросоюзу з Україною, своїм указом ввів в дію рішення Ради з нацбезпеки.

Якщо точно, то йдеться про санкції щодо 468 російських компаній терміном на три роки. Цілком несподівана заборона, зокрема соцмереж, викликала ажіотаж серед українських користувачів: хто почав масово "ломитися" в західні мережі, а хто — "чистити" акаунти в заборонених російських тощо.

Приміром, прес-секретар ВКонтакті Влад Леготкін із посиланням на дані Liveinternet раніше повідомляв, що за 16 травня, день, коли ЗМІ поширили інформацію про блокування, у цій соцмережі від України було зафіксовано 18 мільйонів унікальних відвідувачів. А це, за словами Леготкіна, означає, що того дня "ВК" став найбільш популярним інтернет-ресурсом в Україні.

Водночас СБУ не збирається карати приватні підприємства за використання підприємств бухгалтерської програми "1С", яка потрапила під санкції. До всього наголосили, що РФ використовує ВКонтакті у спецопераціях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції